TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na ulicę Dąbrowskiego w Łodzi wracają tramwaje
InfoTram.pl - Opublikowano: 30.10.2019 14:45:28
Na ulicę Dąbrowskiego w Łodzi wracają tramwaje (foto: ZDiT)

Łódź kończy przebudowę ulicy Dąbrowskiego między Śmigłego-Rydza a Rzgowską. To kompleksowa modernizacja wraz z całą infrastrukturą podziemną.

Łódź kończy przebudowę ulicy Dąbrowskiego między Śmigłego-Rydza a Rzgowską. To kompleksowa modernizacja wraz z całą infrastrukturą podziemną.

W ramach inwestycji powstało m.in:

• Wydzielone torowisko

• Nowe chodniki

• Droga rowerowa

• Jezdnia

• Nowe oświetlenie

• Wyniesione przystanki

• Nowe wiaty

Przebudowany został blisko dwukilometrowy odcinek ulicy Dąbrowskiego wraz z dwoma dużymi skrzyżowaniami: z Kilińskiego i Rzgowską. W ramach prac ułożono ponad 4 kilometry torowiska (toru pojedynczego) i około 15 tysięcy mkw. asfaltu. Do tego chodniki i drogi rowerowe.

Prace rozpoczęły się na początku 2018 roku. Od piątku (1 listopada) na ulice Dąbrowskiego wracają tramwaje linii 2. Na większości odcinka przywrócony zostanie także ruch samochodowy. Jeździć będzie można na odcinku od Śmigłego-Rydza do Łomżyńskiej. Fragment od Łomżyńskiej do Rzgowskiej jeszcze przez pewien czas będzie wyłączony z ruchu.

Przebudowa ulicy Dąbrowskiego to element dużego projektu wartego 660 mln złotych (411 mln złotych dofinansowania z UE).  W ramach tego zadania wyremontujemy 11 km torowisk, jezdni i chodników, wybudujemy dwa kilometry nowych odcinków torów oraz kupimy 30 nowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
torowisko
budowa
tor
infrastruktura
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.