TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na ul. Szafera w Szczecinie widać już którędy pojadą tramwaje
InfoTram.pl - Opublikowano: 23.06.2020 14:45:21
Na ul. Szafera w Szczecinie widać już którędy pojadą tramwaje (foto: TS)

Widać już doskonale którędy będzie jechał tramwaj przez ulicę Szafera. Trwają roboty torowe i drogowe. Wykonano już większość prac kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej na odcinku Wojska Polskiego - Jarzyńskiego.

Widać już doskonale którędy będzie jechał tramwaj przez ulicę Szafera. Trwają roboty torowe i drogowe. Wykonano już większość prac kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej na odcinku Wojska Polskiego - Jarzyńskiego. Plac budowy zmienia się bardzo dynamicznie – podały Tramwaje Szczecińskie.

W najbliższych dniach wykonane zostanie torowisko wraz z płytą podtorową do ulicy Jarzyńskiego. Następnie roboty przeniosą się na teren pętli. Trwa układanie podbudowy bitumicznej do Jarzyńskiego, na rondzie Olimpijczyków wykonano pierwszą warstwę nawierzchni, trwają prace brukarskie i ziemne.

O inwestycji

Otoczenie w tej części Szczecina zmieni się diametralnie. Powstanie nowo torowisko tramwajowe, biegnące do zupełnie nowej pętli tramwajowo-autobusowej przy hali Netto Arena, a także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Dużej zmianie ulegnie także układ drogowy, a to za sprawą wybudowania aż czterech rond, parkingu park&ride, a także nowej jezdni z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Za prace budowlane odpowiada firma EUROVIA POLSKA S.A. Koszt prac został wyceniony na 125 190 424,45 zł brutto. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o., której powierzono funkcję zastępstwa inwestorskiego oraz funkcję inżyniera kontraktu.

Inwestycja to:

Budowa ul. Szafera na odcinku ok 1,2 km o dwóch jezdniach każda po dwa pasy ruchu.

Budowa obustronnych chodników i dróg rowerowych.

Przebudowa uzbrojenia podziemnego i oświetlenia nowego układu drogowego.

Przebudowa skrzyżowania z ul. Zawadzkiego na trójwlotowe rondo dwupasowe o średnicy zewnętrznej 50 m.

Przebudowa skrzyżowania z ul. Jarzyńskiego na trójwlotowe rondo dwupasowe o średnicy zewnętrznej 44 m.

Przebudowa skrzyżowania z ul. Romera i Modrą na czterowlotowe rondo dwupasowe o średnicy zewnętrznej 77 m.

Budowa skrzyżowania ul. Modrej i ul. Szerokiej w postaci ronda turbinowego o średnicy zewnętrznej 40 m.

Budowa dwukierunkowego torowiska tramwajowego w pasie rozdzielającym jezdnie (torowisko umożliwiać będzie poruszanie się autobusów komunikacji miejskiej).

Budowa pętli tramwajowo-autobusowej przy hali widowiskowo-sportowej z czterema torami przy peronach tramwajowych i peronie autobusowo-tramwajowym oraz stanowiskami postojowymi dla autobusów.

Budowa budynku socjalnego z kasami biletowymi.

Budowa parkingu dla rowerów oraz elementów małej architektury i zieleni.

Budowa parkingu dla samochodów osobowych.

Inwestycja powinna być zrealizowana w terminie nie dłuższym niż 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Projekt przebudowy ul. Szafera objęty jest dofinansowaniem w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i działania 6.1. Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach. (TS)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
remont
torowisko
tory
infrastruktura
Tramwaje Szczecińskie