TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na Młocinach powstanie kolejny Park&Ride
ZTM WARSZAWA InfoTram - Opublikowano: 31.05.2016 18:28:50
Na Młocinach powstanie kolejny Park&Ride (foto: ZTM)

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosi w czerwcu przetarg na projekt kolejnego ? już piętnastego ? parkingu Parkuj i Jedź.

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosi w czerwcu przetarg na projekt kolejnego ? już piętnastego ? parkingu Parkuj i Jedź.

Parking P+R Młociny III powstanie przy ul. Kasprowicza. Według planu powinien być gotowy już w lutym 2018 r. Obiekt ma wyznaczać nowe standardy w podejściu do projektowania i budowania parkingów P+R dzięki zastosowaniu wielu rozwiązań przyjaznych środowisku.

Parking MŁOCINY III stanie się częścią węzła przesiadkowego Młociny. Powstanie między południowym wejściem do stacji metra, a skrzyżowaniem z ul. Przy Agorze, w pasie zielonym dzielącym jezdnie ul. Kasprowicza. Będzie to parking naziemny, jednopoziomowy. Znajdzie się na nim ok. 160 miejsc dla samochodów osobowych i 24 miejsca dla rowerów.

Poza standardowym wyposażeniem takim jak: oświetlenie, monitoring wizyjny, system automatycznego pobierania opłat, biletomatem oraz systemem monitorującym zajętość parkingu, znajdą się tam ekologiczne rozwiązania, które do tej pory nie były stosowane na parkingach przesiadkowych P+R.

Wśród miejsc przeznaczonych dla jednośladów znajdzie się stanowisko do ładowania rowerów elektrycznych. Wśród miejsc parkingowych dla samochodów znajdą się także dwa, na których będzie można ładować samochody elektryczne. Ponadto pojawią się tam rozwiązanie redukujące koszty eksploatacji parkingu poprzez zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Chodzi o panele fotowoltaiczne. Wytworzona dzięki nim energia byłaby wykorzystywana do oświetlenia parkingu oraz do ogrzewania urządzeń technicznych.

W czerwcu ZTM planuje ogłosić przetarg na zaprojektowanie parkingu (wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę). Projekt mógłby być gotowy już w marcu przyszłego roku. Następnie, w kwietniu 2017 r. mógłby zostać ogłoszony przetarg na budowę obiektu. W lutym 2018 r. parking mógłby już być gotowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
parking
park&ride