TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na lotnisku w Stambule rozbił się samolot
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 05.02.2020 17:20:50
Na lotnisku w Stambule rozbił się samolot

Na lotnisku im. Sabihy Gokcen w Stambule samolot podczas lądowania rozbił się tuż obok pasa startowego. Nie ma doniesień o ofiarach.

Na lotnisku im. Sabihy Gokcen w Stambule samolot pasażerski podczas lądowania rozbił się tuż obok pasa startowego. Tureckie ministerstwo transportu poinformowało, że w wypadku nikt nie zginął, 52 osoby zostały ranne. Na miejscu pracuje ponad 100 oddziałów ratunkowych.

Samolot linii Pegasus Airlines mający na pokładzie 171 pasażerów i sześciu członków załogi leciał z Izmiru. Po wylądowaniu na lotnisku w Stambule, gdzie padał ulewny deszcz, maszyna nie utrzymała kursu i wpadła w poślizg, po czym wypadła z pasa startowego.

"Zgodnie z informacjami, które mamy w tej chwili, w wypadku nikt nie zginął - oświadczył minister transportu Cahit Turhan w komunikacie prasowym. - Część poszkodowanych opuszcza samolot o własnych siłach. Oddziały ratunkowe próbują wydostać pozostałych pasażerów z samolotu".

"Na pokładzie było 171 osób, w tym dwójka dzieci, oraz sześcioro członków załogi - wyjaśniał Turhan. - Zgodnie z informacjami, które otrzymaliśmy, w wyniku twardego lądowania samolot wypadł z pasa startowego i uderzył w grunt."

Jak poinformowało ministerstwo transportu, na miejsce wypadku przybyło 112 oddziałów ratunkowych, w tym ekipy rządowej agencji ds. katastrof, straż pożarna, karetki pogotowia i policja. Gubernator Stambułu Ali Yerlikaya poinformował, że hospitalizacji wymagały 52 osoby, w tym wszyscy członkowie załogi.

Samolot pękł w trzech miejscach, przy czym część przednia oderwała się całkowicie od kadłuba. Tuż po wypadku na pokładzie wybuchł niewielki pożar, który został jednak szybko ugaszony przez straż pożarną. Materiał wideo, opublikowany w tureckiej prasie, pokazuje, jak przez pęknięcie w tylnej części maszyny ludzie wychodzą na zewnątrz o własnych siłach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Turcja
Stambuł
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.