TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na budowie metra [ZDJĘCIA]
MW InfoTram.pl - Opublikowano: 18.04.2017 13:18:22
Na budowie metra (foto: MW)

Po zakończeniu głównych prac związanych z przekładaniem instalacji podziemnych, kolidujących z budową korpusów stacji, na odcinku wolskim zaczęto budowę murków prowadzących.

Jest to ściana żelbetowa, wykorzystywana przy budowie ścian szczelinowych. Na stacji C07 Młynów budowane są one w sposób tradycyjny. Wykonywany jest wykop, szalunki, zbrojenie, betonowanie. Do budowy niewielkiego fragmentu murku prowadzącego o szerokości 30 cm i długości 120 cm potrzeba aż 15 kg stali i 900kg betonu (to waga porównywalna z ciężarem samochodu osobowego). Zaś na największej stacji odcinka wolskiego ? C06 Księcia Janusza, murki prowadzące budowane są z prefabrykatów.

Na stacji C06 zaczęto również głębienie ścian szczelinowych. Są to ściany konstrukcyjne przyszłej stacji. W czasie budowy jej zadaniem jest zabezpieczanie wykopu przed osuwaniem się ziemi i wodami gruntowymi. Są one budowane fragmentami, tzw. sekcjami.

Na Targówku budowa wszystkich stacji toczy się już pod ziemią. Prace na stacjach C17Targówek i C18 Trocka zeszły do poziomu -2, czyli głębokości, na której będzie powstawało przyszłe torowisko i perony pasażerskie. Trwają prace montażowe obu tarcz TBM.Sprawdź też:
Metro Warszawskie
metro
budowa

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.