TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MZK Toruń z ofertami od Solarisa i Ekoenergetyki
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.11.2019 17:00:38
MZK Toruń z ofertami od Solarisa i Ekoenergetyki

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu będzie musiał dołożyć jeśli poważnie myśli o elektrobusach i ładowarkach do nich. Oferty Solarisa i Ekoenergetyki przewyższają szacunki przewoźnika.

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu będzie musiał dołożyć jeśli poważnie myśli o elektrobusach i ładowarkach do nich. Oferty Solarisa i Ekoenergetyki przewyższają szacunki przewoźnika.

Dwa zadania
Toruński przetarg trwa już dość długo, bo od początku lipca. Jego koronną częścią jest dostawa elektrobusów klasy MAXI i pojazdu pogotowia technicznego. W zamówieniu podstawowym Miejski Zakład Komunikacji chce zakontraktować na pewno sześć "elektryków". Mają one trafić do Torunia w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy. W opcji przewoźnik przewidział możliwość dokupienia jeszcze dwóch elektrobusów. 

Na skorzystanie z tego prawa MZK ma czas do końca marca 2021 r. Opcjonalne "elektryki" mają być w Toruniu w ciągu również 12 miesięcy od złożenia zamówienia dodatkowego. Szczegółowo o oczekiwaniach przewoźnika pisaliśmy tutaj.

Drugie zadanie przetargowe to urządzenia do ładowania. Będą to trzy podwójne wolne ładowarki plug-in, które zostaną uruchomione na bazie toruńskiego przewoźnika. Z kolei na trzech krańcach- Uniwersytet, pl. Św. Katarzyny oraz Rubinkowo II staną szybkie ładowarki pantografowe. I w tym przypadku wszystkie prace mają zostać wykonane w ciągu 12 miesięcy od chwili zawarcia umowy.

Solaris i Ekonergetyka
Dziś, 18 listopada wreszcie doczekaliśmy się otwarcia ofert. Na zakupy MZK przygotowało 16 728 000 PLN brutto. Zadanie autobusowe to w zakresie podstawowym to 14 760 000 PLN brutto, ładowarki natomiast to 1 968 000 PLN brutto. Kwoty nie są powalające, więc nic dziwnego, że obie otwarte dziś oferty przewyższają te szacunki.

W części na elektrobusy jedynym oferentem jest Solaris, który za wariant podstawowy zaproponował cenę 17 730 450 PLN brutto. Czekamy więć tylko na potwierdzenie ceny jednostkowe za Nowego Urbino 12 electric.

Na ładowarkach również mamy jednego oferenta. To Ekonergetyka. Jej propozycja to 6 832 227,36 PLN brutto. W końcu trzeba pamiętać, że cena ta to nie tylko ładowarki, ale także roboty budowlane, które trzeba wykonać przed ich uruchomieniem.

Co więc zrobi MZK Toruń? Trochę- delikatnie mówiąc- brakuje, a budżet ma niewiele wspólnego z realiami. Czekamy na decyzje.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Toruń
Solaris
Ekoenergetyka
elektrobus
ładowarka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.