TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MZK Bydgoszcz na zakupach. 8 lub 12 autobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.12.2019 15:00:29
fot. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy, facebook.com

MZK w Bydgoszczy co roku dokonują zakupu nowych autobusów. Dziś, 10 grudnia przewoźnik ogłosił przetarg na dostawę przynajmniej ośmiu pojazdów w dwóch metrażach. Ale zamówienie może urosną o cztery kolejne autobusy.

Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy co roku dokonują zakupu nowych autobusów. Dziś, 10 grudnia przewoźnik ogłosił przetarg na dostawę przynajmniej ośmiu pojazdów w dwóch metrażach. Ale zamówienie może urosną o cztery kolejne autobusy.

8+4
Przedmiotem zamówienia są dostawy autobusów fabrycznie nowych w wersji miejskiej, zasilanych olejem napędowym, spełniających normę Euro 6 rok, produkcji min. 2020. Zamówienie składa się z:

  • a) zamówienia podstawowego – 8 szt. autobusów (w tym: 5 szt. przegubowych i 3 szt. jednoczłonowych);
  • b) zamówienia opcjonalnego – do 4 szt. autobusów (w tym: do 3 szt. przegubowych i do 1 szt. jednoczłonowy).

Przegubowce i "dwunastki" z zamówienia podstawowego dotrą do Bydgoszczy w ciągu maksymalnie 10 miesięcy od podpisania umowy. Na skorzystanie z opcji MZK ma 90 dni od zawarcia kontraktu. Należy domniemywać, że przypadku skorzystania z tego prawa termin realizacji to również 10 miesięcy. Wszystkie autobusy będą objęte dwuletnią gwarancją całopojazdową.

Formalności
Czas wspomnieć o warunkach formalnych postępowania. Minimum w zakresie zdolności finansowej potencjalnego oferenta to 10 mln PLN. Warunek doświadczenia zostanie spełniony, jeśli się wykaże realizację w ciągu ostatnich trzech lat dostawy minimum 10 autobusów klasy MEGA oraz min. pięciu klasy MAXI w ramach maksymalnie dwóch kontraktów. Wszystkie oczywiście muszą być z silnikami diesla Euro 6. Oferty należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 200 000 PLN.

Propozycje, które otrzyma bydgoska spółka będą oceniane przy pomocy trzech kryteriów. Cena to maksymalnie 81% punktów. 15% można uzyskać za zaoferowanie autobusów, których poszycia i szkielety zostały wykonane z aluminium, stali nierdzewnej lub stali zabezpieczonej dodatkowo metodą KTL. Łącznie 4% można uzyskać za zaproponowanie autobusów, które mają jak najwięcej miejsc dostępnych z niskiej podłogi.

Termin składania ofert mija 15 stycznia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
MZK Bydgoszcz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.