TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MZA z setką ładowarek do elektrobusów. Od ekonergertyki
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.11.2019 17:00:19
MZA z setką ładowarek do elektrobusów. Od ekonergertyki

Ponad 100 ładowarek będzie już wkrótce służyło naszym autobusom elektrycznym. Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały z firmą Ekoenergetyka umowę na dostawę kolejnych 68 urządzeń.

Ponad 100 ładowarek będzie już wkrótce służyło naszym autobusom elektrycznym. Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały z firmą Ekoenergetyka umowę na dostawę kolejnych 68 urządzeń, które zostaną zainstalowane na terenie zajezdni R-1 Woronicza, R-3 Ostrobramska i R-4 Stalowa.

Ekoenergetyka dostarczy 65 urządzeń plug-in służących do ładowania za pomocą kabla i wtyczki (każde o mocy 60 kW) oraz trzy naziemne, do których można podłączyć się za pomocą pantografu. Te ostatnie, dzięki mocy aż 400 kilowatów pozwolą na szybkie uzupełnienie baterii autobusów.

Dzięki kolejnej już umowie sieć ładowarek dla elektrobusów zwiększy się do 120. W tej chwili funkcjonuje już 31 urządzeń wtyczkowych i dwa pantografowe, a dzięki zawartym umowom wkrótce pojawi się kolejnych 65 ładowarek plug-in i 23 pantografowe dużej mocy.

EkoEnergetyka na najnowszym kontrakcie warszawski zarobi 6 664 789,13 PLN brutto. Pierwszych 15 ładowarek plug-in zostanie zainstalowanych w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy, a ostatnie dwa miesiące później.

Zakup urządzeń ładujących to część programu wdrażania elektromobilności w warszawskiej komunikacji miejskiej. Miejskie Zakłady Autobusowe eksploatują obecnie 31 autobusów elektrycznych, natomiast od stycznia rozpoczną się dostawy w ramach umowy z firmą Solaris Bus & Coach na 130 elektrycznych przegubowców. 

Po ich zakończeniu możliwe będzie spełnienie zapowiedzi o wyeliminowaniu z Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu autobusów innych niż elektrycznych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
ładowarka
MZA Warszawa
Ekoenergetyka