TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Wrocław rezygnuje ze stref buforowych w tramwajach
InfoTram.pl - Opublikowano: 11.09.2020 14:45:20
MPK Wrocław rezygnuje ze stref buforowych w tramwajach (foto: MPK)

Nie będzie już stref buforowych we wrocławskich tramwajach.

Z uwagi na zwiększoną liczbę pasażerów spowodowaną rozpoczęciem się roku szkolnego musieliśmy podjąć ważną decyzję: Rezygnujemy z wydzielonych stref buforowych w tramwajach – podało MPK Wrocław.

Przewoźnik zaznacza, że każdy z motorniczy ma wydzieloną kabinę, która odgradza go od strefy pasażerskiej. Motorniczowie w większości tramwajów mogą wyjść z pojazdu nie przechodzą przez strefę pasażerską. Ale nie ze wszystkich. W tramwajach typu PESA, Skoda 16T oraz Skoda 19T motorniczy, wychodząc z pojazdu, będzie prosił pasażerów o przesunięcie się. W Skodach zamknie on również na moment drzwi dające dostęp pasażerom z wnętrza pojazdu do pierwszego wyjścia.

MPK Wrocław przypomina, że wg ostatnich zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego pasażerowie mają obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas podróży komunikacją miejską. Są oni zobowiązani również do zachowania bezpiecznych odstępów od innych pasażerów. Przewoźnik prosi, aby każdy wychodząc na tramwaj albo autobus sprawdził dwa razy czy ma ze sobą maseczką. Tyle teorii. Jak wygląda praktyka, wie każdy, kto podróżuje komunikacją miejską…


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
Wrocław