TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Włocławek z przyzwoitą ofertą od Solarisa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 01.04.2019 15:15:59
MPK Włocławek z przyzwoitą ofertą od Solarisa

Do dziś, 1 kwietnia MPK we Włocławku czekało na oferty w przetargu na dostawę przynajmniej czterech autobusów klasy MAXI. Wpłynęła jedna, bardzo przyzwoita propozycja. Przedstawił ją Solaris.

Do dziś, 1 kwietnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku czekało na oferty w przetarg u na dostawę przynajmniej czterech autobusów klasy MAXI. Wpłynęła jedna, bardzo przyzwoita propozycja. Przedstawił ją Solaris.

4+4 MAXI
Warunki formalne ogłoszonego 28 lutego przetargu opisaliśmy tutaj. Nowe nabytki MPK mają być całkowicie niskopodłogowymi pojazdami o długości 11,8 – 12,2 m, szerokości nie mniejszej niż 2,55 m oraz nie wyższe niż 3,25 m. Mają umożliwiać podróż przynajmniej 83 pasażerom. Wejście na pokład autobusu ma być możliwe dzięki trzem wejściom w układzie drzwi 2-2-2.

Przestrzeń pasażerska będzie klimatyzowana. Autobusy muszą być napędzane silnikami diesla Euro 6 o pojemności skokowej min. 9 l i nie słabszymi niż 225 kW. Zostaną one zblokowane z automatyczną skrzynią biegów, wobec której MPK nie ma specjalnych wymagań poza jednym. Przekładnia musi posiadać program optymalizujący zużycie paliwa w trakcie postoju autobusu. Szczegółowo wymagania przewoźnika z Włocławka opisaliśmy tutaj.

W zamówieniu podstawowym MPK kupi na pewno cztery autobusy. Mają one trafić do Włocławka najpóźniej do 12 grudnia. W opcji natomiast jest kolejna czwórka. Jeśli przewoźnik się na nią zdecyduje to kolejne pojazdy mają zostać przekazane spółce do 31 maja 2020 r.

Dziś minął termin składania ofert. Na zakupy MPK przygotowało 9 594 000 PLN brutto. Łatwo się domyślić, że suma ta obejmuje zarówno zamówienie podstawowe jak i opcję. Daje to wycenę jednostkową na poziomie 975 000 PLN netto, a więc konkretnie.

Jak niewiele trzeba, aby było dobrze
Nic więc dziwnego, że jedyna otwarta dziś oferta mieści się w tych szacunkach. Przedstawił ją Solaris. Łączna wartość oferty to 9 149 232 PLN brutto. Daje to więc cenę za jednego Nowego Urbino 12 w zestawie z dużym silnikiem w wysokości 929 800 PLN netto.

Ponadto Solaris zaoferował autobusy z najwyżej punktowanymi okresami gwarancyjnymi. Każdy więc będzie objęty trzyletnią gwarancją całopojazdową, przez 71 miesięcy na powłoki lakiernicze oraz przez 12 lat i jeden miesiąc na trwałość szkieletu i poszyć.

W tej sytuacji rozstrzygnięcie wydaje się być formalnością. Trochę to potrwa, ale już możemy powoli się szykować na odwlekany w czasie debiut nU12 we Włocławku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Włocławek
Solaris
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.