TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Świdnica kupuje 2 MAXI-elektrobusy. Z GEPARDA2
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.03.2019 13:00:13
fot. MPK Świdnica, facebook.com

Elektrobusowe plany MPK Świdnica nabierają kształtów. Przewoźnik od dziś szuka dostawcy dwóch e-busów wraz z ładowarkami. Co MPK chce kupić? Ogłoszenie na TED nie obfituje w zbyt wiele szczegółów.

Elektrobusowe plany Miejskiego Przedsiębiorstwo Komunikacyjnego "Świdnica" nabierają kształtów. Przewoźnik od dziś, 13 marca szuka dostawcy dwóch e-busów wraz z ładowarkami. Co MPK chce kupić? Ogłoszenie na TED nie obfituje w zbyt wiele szczegółów.

Przedmiotem świdnickiego zamówienia jest zakup taboru bez emisyjnego do obsługi linii komunikacji miejskiej. Chodzi o dwie sztuki autobusów o napędzie elektrycznym oraz zakup wraz z montażem dwóch stacji wolnego ładowania poprzez złącze plug-in i jeden szybkiej ładowarki pantografowej. Z ogłoszenia o zamówieniu wynika, że całe zamówienie ma zostać zrealizowane do końca marca 2020 r.

SIWZ jeszcze brak, więc nie wiadomo jakie są warunki formalne postępowania. Wiadomo póki co jedynie, że oferty dla przewoźnika muszą być zabezpieczone wadium w wysokości 140 000 PLN i wstępnie spółka czeka na nie do 16 kwietnia.

Wiadomo natomiast co nieco o metrażu. Świdnickiego MPK swoje pierwsze "elektryki" chce kupić przy wsparciu z programu GEPARD 2, którym zarządza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Póki co przewoźnik pozytywną rekomendację dla projektu. Pozostaje jeszcze kwestia decyzji o dofinansowaniu.

Jeśli zostanie ono przyznane to Świdnica będzie trzecim dolnośląskim miastem - po Polkowicach i Środzie Śląskiej- po którym będą jeździć autobusy elektryczne. A dokładnie dwa. MPK Świdnica chce zakupić dwa elektrobusy o długości 12 m z identycznym wyposażaniem w zakresie przestrzeni pasażerskiej, jak odebrane w lipcu 2018 r. konwencjonalne Solarisy - o czym pisaliśmy tutaj.

Czyli krótko mówiąc efekt końcy będzie na pewno bardzo ciekawy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Świdnica
GEPARD
NFOŚiGW
elektrobus
ładowarka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.