TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Poznań planuje kolejne remonty torowisk
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 30.04.2018 11:12:52
MPK Poznań planuje kolejne remonty torowisk

Remont torowiska Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, a także remont torowiska i sieci trakcyjnej na ul. 28 Czerwca 1956 r. – to kolejne duże remonty, jakie planuje przeprowadzić poznańskie MPK.

Remont torowiska Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, a także remont torowiska i sieci trakcyjnej na ul. 28 Czerwca 1956 r. – to kolejne duże remonty, jakie planuje przeprowadzić poznańskie MPK.

Spółka ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej projektów. Biuro prasowe poznańskiego magistratu podało, że remont torowo-sieciowy na ul. 28 Czerwca 1956 r. będzie kontynuacją prac, które rozpoczną się jeszcze w tym roku. Będzie to przebudowa torowiska w ciągu ul. Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r., która jest dofinansowana z funduszy unijnych. Przebudowywany będzie odcinek do skrzyżowania z ulicami Krzyżową i Kilińskiego. Przetarg na wykonanie dokumentacji dotyczy odcinka od tego skrzyżowania do ul. Hetmańskiej.

MPK Poznań planuje także kompleksowy remont torowiska na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST). Mimo ubiegłorocznych prac związanych z przebudową trakcji, MPK podkreśla, że tak kompleksowego remontu – jaki planuje przeprowadzić – nie było od czasu powstania PST, czyli od 1997 roku. Władze miasta wskazały, że "równoczesny remont zarówno trakcji, jak i torów, na tak długim odcinku nie był możliwy. Po pierwsze trwałby on dłużej niż dwa miesiące, a po drugie wymagałby dużo większych nakładów finansowych".

Zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski przypomniał, że PST "to newralgiczny dla komunikacji miejskiej w Poznaniu odcinek, z którego codziennie korzysta około 100 tys. osób. Od otwarcia +Pestki+ (PST) nie było generalnego remontu, to wystarczający okres" – podkreślił.

Remont trasy PST zakłada naprawę torów na ponad 6-kilometrowym odcinku. Jak podkreśliło biuro prasowe poznańskiego magistratu, "jest to specyficzna trasa, różniąca się od innych w Poznaniu, ponieważ w większości poprowadzona jest w wykopie pomiędzy wałami lub na estakadach. Projektanci będą musieli zaproponować najlepszy sposób przebudowy".

Mimo ogłoszenia przetargów na remont torowiska PST, oraz remont torowiska i sieci trakcyjnej na ul. 28 Czerwca 1956 r., realizacja projektów planowana jest nie wcześniej niż w roku 2020.

Poznański magistrat podkreślił, że kwota przeznaczana w tym roku na prace torowo-sieciowe to 25 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
torowisko
remont
  • Pawel Marusarz – 30.04.2018

    I bardzo dobrze że inwestują w tabor i infrastrukturę brawo 😤 a gimby i tak będą jęczeć w komentarzach jak im ciężko bo remonty 😂

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.