TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Łódź zmodernizuje trzy Cityrunnery
InfoTram - Opublikowano: 09.02.2016 11:51:22 2 komentarze
MPK Łódź zmodernizuje trzy Cityrunnery (foto: MPK)

Łódzkie MPK planuje modernizację trzech Cityrunnerów. Przewoźnik kupuje właśnie urządzenia do przeprowadzenia prace remontowych. Na razie pojawiło się jedynie ogłoszenie o wszczęciu postępowania, które prowadzone jest w trybie zaproszenia do złożenia oferty. Wszyscy zainteresowani powinni zgłaszać się do 12 lutego br.

Przypomnijmy, że MPK zmodernizowało już jednego Cityrunnera. Jak informowaliśmy na łamach InfoTram wagon 1209 po przebudowie został lepiej wyposażony. Do kluczowych zmian należały: wymiana układu napędowego, nowe oświetlenie wnętrza, układ wentylacji ze schładzaniem powietrza - tak, żeby w gorące dni, kiedy to tramwaj Cityrunner stanowił pewien problem dla pasażerów, podróżowało się wygodnie. W tramwaju zostały także podświetlone poręcze, co ułatwi podróżowanie osobom niedowidzącym. Nastąpiły też modyfikacje w układzie wnętrza - jest więcej przestrzeni dla pasażerów stojących.

Przywrócenie wagonu do ruchu kosztowało 1,5 miliona złotych.Sprawdź też:
MPK Łódź
Cityrunner
modernizacja
  • Tram – 10.02.2016

    A tak wygląda pierwszy https://youtu.be/tW1esPIoCCg Cityrunner po modernizacji

  • banzen – 11.02.2016

    Remonty mają być w krakowskim TR

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.