TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Łódź żegna M6S. Dziś na linii 1
InfoTram.pl - Opublikowano: 02.01.2020 11:45:59

Tramwaj M6S kursuje dzisiaj na linii nr 1. To jedna z ostatnich okazji by się nim przejechać przed wycofaniem z eksploatacji – informuje MPK Łódź.

Tramwaj M6S kursuje dzisiaj na linii nr 1. To jedna z ostatnich okazji by się nim przejechać przed wycofaniem z eksploatacji – informuje MPK Łódź.

fot. MPK Łódź

Tramwaje tego typu przewoźnik przejął od Międzygminnej Komunikacji Tramwajowej, która była operatorem na linii ozorkowskiej. Do Łodzi zostały sprowadzone z Bochum w 2011 roku. Zostały wyprodukowane w latach 1976-1977.

Po przejęciu ich przez MPK wagony kursowały nie tylko na liniach podmiejskich, ale również miejskich.

Wagony te przewoźnik stopniowo były wycofywane z ruchu. Całkowita rezygnacja z eksploatacji M6S to kwestia kilku najbliższych dni.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
Łódź
M6S
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.