TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Łódź wyprzedaje Konstale
InfoTram.pl - Opublikowano: 03.01.2019 10:29:23 1 komentarz
MPK Łódź wyprzedaje Konstale (foto: MPK)

W przyszłym roku będziemy sprzedawać 21 składów Konstali – poinformowało MPK Łódź.

W przyszłym roku będziemy sprzedawać 21 składów Konstali – poinformowało MPK Łódź.

W grudniu przewoźnik wystawił na sprzedaż sześć składów, kolejne będą trafiały pod młotek w tym roku. Przewoźnik twierdzi, że nie wszystkie muszą trafić na złom, a kursować dalej, chociażby na Ukrainie. Dotychczas wystawionych na sprzedaż wagonów nie udało się sprzedać, bo złomiarze oferowali kwoty zbyt niskie, które nie zadowalały przewoźnika.

W tym roku na sprzedaż ma trafić 21 składów czyli 42 wagony. Co ważne będą to jednostki kompletne, które mogą trafić do innych przewoźników. Swego czasu na zakup wagonów z Łodzi zdecydował się Elbląg. Za jeden sprawny wagon trzeba będzie zapłacić około 35 tysięcy złotych.

Sprzedaż Konstali jest podyktowana dostawami nowych wagonów dla MPK. To Swingi, które Łodzi przekazuje PESA oraz używane jednostki NF6D.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MPK Łódź
Konstal
 • Paweł Pasternak – 03.01.2019

  Myślałem że skasują te szroty z Finlandii. Przecież to się ledwo trzyma.

 • Paweł Krzysztof Kołodziej – 03.01.2019

  Rafał Grzegorz Gabrych kup se ... Postaw sobie koło domu jako altankę na gryla

 • Bogdan Kubik – 03.01.2019

  Co w zamian?? coś nowoczesnego czy dalszy zakup niemieckiego złomu realizowany przez Listonoszy z tytułami prezesa(na jednym z nich juz poznała się rada nadzorcza MPK usuwając go ze stanowiska).

 • Kuba Lekki – 03.01.2019

  Tymek Skrzelowski bierzemy?

 • Dariusz Walczak – 03.01.2019

  sprzedać razem z kąstalami...

 • Michał Kabat – 03.01.2019

  Już widzę jak Ukraińskie babuszki będą robić "klak"

 • Marcin Drabik – 03.01.2019

  Właściwie 105 pozbywają się wszystkie miasta które kupują nowe tramwaje tak jest i w moim Wrocławiu.Ale jeszcze nie słyszałem żeby wagony z Wrocławia trafiły do ruchu gdzie indziej np. Właśnie na Ukrainę.Oni tez u siebie zaczynają wymieniać tramwaje.

 • Michał Piotr Sumisławski – 03.01.2019

  Ciekawe czy Wrocław je kupi. 😂😂😂😂

 • Kaszebe – 04.01.2019

  Co to za seria,model"Konstal"? Nie ma czegoś takiego!Istnieją tramwaje serii 105 lub 805 a nie "Konstale".Jakoś nikt o N-ce czy 102 nie powie "Konstal"choć też wyjechały z Chorzowa. Takie tytuły to można dawać w biuletynie podwórkowym !!

 • Piotr Rzeszut – 04.01.2019

  Nielegalne Wyścigi Tramwajów - NWT

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.