TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Łódź samo wymieni wózki w 122N. Koleje wagony w kolejce?
InfoTram.pl - Opublikowano: 10.06.2019 15:42:58
MPK Łódź samo wymieni wózki w 122N. Koleje wagony w kolejce?

MPK Łódź bierze sprawy w swoje ręce. Samodzielnie chce wymienić wózki w Swingu. Właśnie ogłoszony został przetarg na ich dostawę.

MPK Łódź bierze sprawy w swoje ręce. Samodzielnie chce wymienić wózki w Swingu. Właśnie ogłoszony został przetarg na ich dostawę.

Ogłosiliśmy przetarg na dostawę kompletu wózków do Pesy 122N. Zostaną one zamontowane w wagonie nr 1853, który jest wyłączony z eksploatacji od 2014 roku właśnie ze względu na awarię wózków – wyjaśnia Agnieszka Magnuszewska, rzecznik prasowy MPK – Łódź.

Ale problem jest prawdopodobnie poważniejszy. Wymiany wózków będą potrzebowały też kolejne wagony. Czy wymieni je również samodzielnie przewoźnik czy zrobi to PESA, tego w tej chwili nie wiemy. Wiemy natomiast, że rozmowy stron trwają, a ustalenia są takie, że prace wykonane zostaną przez pracowników MPK. Ale za części zapłaci już producent.

Jeżeli strony uznają, że wózki dotknięte są wadą konstrukcyjną wówczas trzeba będzie wymienić je we wszystkich tramwajów typu Swing. Takie decyzje mają zapaść w lipcu. Na razie MPK Łódź nalicza producentowi kary za przestoje tramwajów. Ich łączna wartość przekroczyła już obecnie milion złotych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
MPK Łódź
Swing
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.