TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Łódź kupiło wózki od PESY. Do tramwaju PESY
InfoTram.pl - Opublikowano: 29.08.2019 14:11:33 1 komentarz
MPK Łódź kupiło wózki od PESY. Do tramwaju PESY

MPK Łódź zdecydowało się na zakup wózków do Tramicusa. Dostarczy je producent tramwaju czyli PESA. A przewoźnik samodzielnie je wymieni.

MPK Łódź zdecydowało się na zakup wózków do Tramicusa. Dostarczy je producent tramwaju czyli PESA. A przewoźnik samodzielnie je wymieni.

Przypomnijmy, że bydgoska firma zaproponowała kwotę 3.099.600,00 zł brutto, podczas gdy przewoźnik na ten cel chciał przeznaczyć 2.952.000,00 zł brutto. MPK dorzuciło brakującą kwotę, stąd też zawarcie umowy stało się możliwe.

Przetarg ma umożliwić wymianę wózków w wagonie, który już od dłuższego czasu stoi unieruchomiony.

Ogłosiliśmy przetarg na dostawę kompletu wózków do Pesy 122N. Zostaną one zamontowane w wagonie nr 1853, który jest wyłączony z eksploatacji od 2014 roku właśnie ze względu na awarię wózków – informowała nas Agnieszka Magnuszewska, rzecznik prasowy MPK – Łódź.

Ale problem jest prawdopodobnie poważniejszy. Wymiany wózków będą potrzebowały też kolejne wagony. Czy wymieni je również samodzielnie przewoźnik czy zrobi to PESA, tego w tej chwili nie wiemy. Wiemy natomiast, że rozmowy stron trwają, a ustalenia są takie, że prace wykonane zostaną przez pracowników MPK. Ale za części zapłaci już producent. Jeżeli strony uznają, że wózki dotknięte są wadą konstrukcyjną wówczas trzeba będzie wymienić je we wszystkich tramwajów typu Swing. Takie decyzje miały zapaść w lipcu, do tej pory jednak nie wiemy co postanowiono. Na razie MPK Łódź nalicza producentowi kary za przestoje tramwajów. Ich łączna wartość przekroczyła już obecnie milion złotych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
PESA
Tramicus
  • Krzysiek Wiśniewski – 29.08.2019

    A od kogo innego mieli kupić skoro to ich produkt.

  • Kaszebe – 29.08.2019

    Drugi wers od dołu"Takie decyzje mają zapaść jeszcze w lipcu".To co pesie kalendarz idzie do tyłu czy dotyczy to przyszłego lipca? Jeśli to drugie to określenie"jeszcze"jest trochę nie na miejscu; ))

  • Michał Grossmann – 31.08.2019

    Wada konstrukcyjna wózków to PESA w zębach powinna zabrać stare do naprawy a nie czekać aż kupią kolejne.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !