TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Łódź dokupuje kolejne Isuzu Novociti Life!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.01.2020 17:00:56
fot. UM Łódź

Pod koniec czerwca do Łodzi zostanie dostarczonych kolejne 18 autobusów Isuzu Novociti Life. Takie same 24 pojazdy (niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację) kursują po Łodzi już od lutego ubiegłego roku.

Pod koniec czerwca do Łodzi zostanie dostarczonych kolejne 18 autobusów Isuzu Novociti Life. Takie same 24 pojazdy (niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację) kursują po Łodzi już od lutego ubiegłego roku.

MPK – Łódź nie musiało ogłaszać nowego przetargu na zakup autobusów, ponieważ skorzystało z tzw. prawa opcji, które po raz pierwszy zastosowało w postępowaniu na zakup mini autobusów w 2018 r. Umożliwia to domówienie taboru, co znacznie skraca czas oczekiwania na nowe autobusy. Zgodnie z umową firma Busimport PL Sp. z o. o. ma sześć miesięcy na dostawę kolejnych autobusów mini, a przeważnie oczekiwanie na nowy tabor wynosi ok. 36 tygodni.

Opcja domówienia pozwala też nabyć autobusy po niższych kosztach, ponieważ są one tylko o 2 proc. droższe niż pojazdy zakupione w 2018 r. Obecne ceny mini autobusów na rynku kształtują się na wyższym poziomie. Koszt zakupu kolejnych autobusów Isuzu Novociti Life to 12,3 mln zł brutto. Poprzednia umowa z firmą Busimport PL Sp. z o. o. na zakup 24 pojazdów opiewała na 20,2 mln zł brutto.

MPK - Łódź zdecydowało się zwiększyć udział mini autobusów w swojej flocie, ponieważ sprawdzają się one na liniach o mniejszych potokach pasażerskich i na osiedlowych drogach. Nie ma też na nie skarg ze strony pasażerów. Obecnie autobusy Isuzu Novociti Life kursują na liniach: 58, 60A/B, 62, 63, 66, 84A/B, 97A/B, Z3, 68, 71, 77, 90, 92.

Parametry autobusu Isuzu Novociti Life:

  • długość 7,8 6 m
  • szerokość – 2,43 m
  • ilość miejsc ogółem - 63
  • ilość miejsc siedzących - 24
  • pojemność silnika – 4,5 l


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Łódź
Isuzu
Busimport PL
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.