TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Kraśnik testuje Isuzu Novociti Life
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.11.2019 15:00:16
fot. MPK Kraśnik

MPK w Kraśniku pozyskało kolejny autobus testowy. Przewoźnik korzysta z sytuacji i sprawdzi w swoich warunkach demonstracyjnego Isuzu Novociti Life. Pojazd przez około dwa tygodnie będzie kursował na liniach, które obsługuje MPK

MPK w Kraśniku pozyskało kolejny autobus testowy. Przewoźnik korzysta z sytuacji i sprawdzi w swoich warunkach demonstracyjnego Isuzu Novociti Life. Pojazd przez około dwa tygodnie będzie kursował na liniach, które obsługuje MPK.

Autobus cechuje się ekonomicznym silnikiem, niską podłogą na większości powierzchni autobusu, automatyczną skrzynią biegów oraz klimatyzacją. Zaplanowane testy pozwolą na sprawdzenie autobusu w lokalnych warunkach. Przypomnijmy, że jest to już 5 autobus testowy, który w tym roku gościmy w naszym mieście. Przetestowanie jak największej liczby modeli autobusów ułatwi wybór najlepszej konstrukcji w przyszłości.

Isuzu Novociti Life to autobus, którego najbardziej dostrzegalnymi cechami charakterystycznymi są jego rozmiary. Pojazd ma nadwozie długie na 7,86 m, szerokie na 2,435 m i wysokie na niespełna 2,9 m (jeżeli pominiemy klimatyzację). Demonstracyjny Isuzu umożliwia podróż maksymalnie 63 pasażerom, w tym 23 na stałych miejscach siedzących. Z niskiej podłogi mamy dostępnych osiem stałych foteli oraz cztery rozkładane, czyli straponteny. Jak na autobus tej wielkości to wynik nad wyraz zadowalający. Dostęp na pokład jest zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0. Drugie drzwi są odskokowo-przesuwne. 

Czas na napęd. Isuzu jest napędzany silnikami Iveco Tector 5. To jednostki o pojemności skokowej 4,5 l, mocy 137 kW i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Spełniają one normę czystości spalin Euro 6c. Silnik jest zblokowany ze skrzyniami biegów firmy Allison. To najprawdopodobniej zautomatyzowana sześciobiegowa przekładnia typu 2100. O wyniki spalania można więc być spokojnym. 

Naturalną wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewniają cztery przesuwne okna. Nie mogło oczywiście zabraknąć klimatyzacji. Autobus posiada podstawowy system informacji pasażerskiej produkcji bydgoskiego Pixela.

MPK ma kolejne plany
W dalszym ciągu spółka liczy na przetestowanie autobusów produkowanych w Polsce - marek Volvo i Solaris, u których przedstawicieli MPK wyraziło chęć sprawdzenia ich produktów w specyficznym środowisku naszego miasta (duże wahania popytu, zróżnicowana rzeźba terenu).

Testowe Isuzu powinno pojawić się na liniach miejskich już dziś, 18 listopada. O kursach, które będą obsługiwane przedstawionym powyżej autobusem MPK będzie informować na bieżąco informować.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Kraśnik
Isuzu
Busimport PL
test
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.