TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Kraków testuje MAN-a TGE. Od Mercusa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 31.01.2020 13:00:58
fot. MPK Kraków

Od piątku, 31 stycznia br., w usłudze TeleBus, czyli popularnego autobusu na telefon, będzie dostępny nowy minibus. Jest nim MAN-Mercus TGE City.

Od piątku, 31 stycznia br., w usłudze TeleBus, czyli popularnego autobusu na telefon, będzie dostępny nowy minibus. Jest nim MAN-Mercus TGE City.

Autobus może przewieźć jednorazowo nawet 43 pasażerów (15 miejsc siedzących, do 18 stojących), zalicza się do najbardziej ekonomicznych minibusów swojej klasy. Autobus został wyprodukowany w 2020 roku i jest to najnowszy model tego producenta testowany w Polsce. Ma 7,8 m długości i 2,7 m wysokości.

Posiada turbodoładowany silnik o pojemności 2 litrów 177 KM (130KW) jest to korzystne rozwiązanie zarówno z punktu widzenia oszczędności jak i ochrony środowiska. Ważną cechą tego modelu jest bogate i przemyślane wyposażenie m.in.: asystent hamowania awaryjnego, elektrohydrauliczne wspomaganie kierownicy oraz system automatycznego utrzymywania pojazdu w pasie ruchu.

Autobus jest wyposażony w silnik spełniający normę Euro 6, klimatyzację oraz ma w środku wyznaczone miejsce i specjalną platformę dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. W autobusie zostały zamontowane dwa kasowniki biletowe. Pasażerowie bardzo łatwo rozpoznają testowany autobus bo wyróżnia go biały kolor nadwozia. Testy potrwają od 31 stycznia do 13 lutego 2020 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Kraków
MAN
Mercus
test
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.