TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Kraków kupuje pogotowia techniczne od Toyoty
MPK TransInfo.pl - Opublikowano: 26.10.2019 12:00:28
Trzy nowe pogotowia techniczne w MPK Kraków (foto: MPK)

MPK Kraków kupiło trzy nowe pojazdy pogotowia technicznego marki Toyota. Są przyjazne dla środowiska i komfortowe dla pracowników.

MPK Kraków kupiło trzy nowe pojazdy pogotowia technicznego marki Toyota. Są przyjazne dla środowiska i komfortowe dla pracowników.

To z nich korzystają osoby, które każdego dnia dbają o jak najszybsze usuniecie różnego rodzaju usterek w tramwajach i autobusach. Dużą zaletą każdego z tych samochodów jest przystosowanie do przewozu wszystkich niezbędnych podczas interwencji urządzeń i materiałów, w tym części zamiennych. W zabudowanej części warsztatowej pojazdu została zastosowana antypoślizgowa podłoga oraz nowoczesne i trwałe regały z dużą liczbą szuflad, przegród i pojemników. W środku zamontowano również dopasowane do potrzeb pogotowia oświetlenie.

Z myślą o komforcie pracowników pogotowia technicznego samochody wyposażone są w klimatyzację oraz dodatkowe ogrzewanie postojowe, które podczas postoju np. na pętli nie wymaga włączania silnika.

Przypomnijmy, że obecnie MPK posiada już pięć pojazdów pogotowia technicznego marki Toyota. Pierwsze dwa pojazdy tego typu MPK eksploatuje już od końca 2018 roku. Poza pojazdami pogotowia technicznego MPK SA wymienia także radiowozy inspektorów ruchu. Chodzi o to, aby także one były przyjazne dla środowiska. Dlatego wśród ośmiu radiowozów MPK jeden to samochód elektryczny a pozostałe siedem to samochody z napędem hybrydowym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
pogotowie techniczne
 • Emil Kucharzewski – 26.10.2019

  Ta Toyota to samo co Citroen i Peugeot 😅 Toyoty pewnie były najtańsze bo najmniej ich schodzi lub najlepsze warunki dali byle opchnąć.

 • Grzegorz Rutka – 26.10.2019

  Toyota, Peugeot, Citroen i Opel to to samo. Toyota ma jednak najdłuższą gwarancję (taki standard dla tej marki).

 • Zenon Lipka – 27.10.2019

  Toyota Hiace to byly super pojazdy niezawodne nawet po przejechaniu 300 tys km nic sie nie dzialo wiekszego do naprawy

 • Tomasz Kowalski – 27.10.2019

  Niech najpierw kupią holownik nowy a nie dziadostwo do wożenia się

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.