TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Motorniczy zaatakowany przez pasażera. W Krakowie
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 24.11.2019 20:15:36
Motorniczy pobił się z pasażerem. W Krakowie

W wyniku bójki, do jakiej doszło w tramwaju w Krakowie, do szpitala z obrażeniami trafił zarówno motorniczy, jak i pasażer. Policja pouczyła obu mężczyzn i po obejrzeniu monitoringu ustali dokładne okoliczności zajścia.

W wyniku bójki, do jakiej doszło w tramwaju w Krakowie, do szpitala z obrażeniami trafił zarówno motorniczy, jak i pasażer. Policja pouczyła obu mężczyzn i po obejrzeniu monitoringu ustali dokładne okoliczności zajścia.

Informacje te potwierdził w niedzielę PAP Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Do bójki doszło w tramwaju na pętli na Wzgórzach Krzesławickich. Jak wyjaśnił pracownik policji, jest podejrzenie, że pasażer był pod wpływem alkoholu i przysnąwszy podczas trasy nie wyszedł z tramwaju na ostatnim przystanku. W takiej sytuacji motorniczy mógł próbować dobudzić pasażera, ten z kolei przestraszył się i zareagował agresją - wywiązała się bójka. Obaj mężczyźni trafili do szpitala.

Motorniczy i pasażer przedstawili już policji swoje wersje zdarzenia. Jeżeli nie zgłoszą sprawy oficjalnie w komisariacie, to śledczy nie będą wszczynać postępowania.

Stanowisko MPK Kraków

Wczoraj, 23 listopada po 22.00 jeden z naszych motorniczych został zaatakowany przez pasażera w tramwaju na pętli Wzgórza Krzesławickie. Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów, ale wiemy, że do pobicia doszło, gdy motorniczy poprosił pasażera o opuszczenie pojazdu na ostatnim przystanku. Wtedy doszło do ataku na prowadzącego. Motorniczy ma obrażenia głowy, skarżył się też na ból w okolicach żeber. Całe zdarzenie zauważył inny motorniczy, który przyszedł od razu z pomocą napadniętemu. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia oraz policja. Motorniczy po przebadaniu w szpitalu został zwolniony do domu (odwiózł go inspektor ruchu). Sprawca zatrzymany przez policję. Z tramwaju został zabezpieczony monitoring.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
motorniczy
Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.