TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Motorniczowie Tramwajów Śląskich szyją maseczki
InfoTram.pl - Opublikowano: 14.04.2020 13:45:21
Motorniczowie Tramwajów Śląskich szyją maseczki (foto: TŚ)

Motorniczowie spółki Tramwaje Śląskie S.A. od początku poprzedniego tygodnia sami szyją maseczki, choć Spółka zapewniła wszystkim ten środek ochrony indywidualnej.

Zgodnie z decyzją Rządu RP, od czwartku 16 kwietnia, przebywanie w przestrzeni publicznej będzie możliwe tylko w maseczkach ochronnych. Motorniczowie spółki Tramwaje Śląskie S.A. od początku poprzedniego tygodnia sami szyją maseczki, choć Spółka zapewniła wszystkim ten środek ochrony indywidualnej.

Spółka Tramwaje Śląskie S.A. z dużym wyprzedzeniem wyposażyła motorniczych w środki ochronne.

Każdy pracownik Spółki, a w pierwszej kolejności motorniczowie, kontrolerzy ruchu i pracownicy Zakładu Torów i Sieci, otrzymał żele wiruso- i bakteriobójcze, jednorazowe rękawiczki a później także maseczki ochronne. Działamy tu ze znacznym wyprzedzeniem w porównaniu do rządowych wytycznych, aby zapewnić pracownikom możliwie największe bezpieczeństwo pracy – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Mimo tego, sami motorniczowie postanowili dołożyć swoją cegiełkę do tych działań. W zajezdni Rejonu nr 4 w Gliwicach, motornicze będące w rezerwie postanowiły wykorzystać czas i rozpoczęły szycie maseczek.

Jedna z pań postanowiła przynieść do zajezdni maszynę do szycia i szyć maseczki. Pomysł podchwyciły inne panie i również przywiozły do firmy swoje maszyny. Spółka kupiła odpowiedni materiał i na trzech stanowiskach ruszyła produkcja. Co ważne, to sami pracownicy wyszli z tą inicjatywą, z czego bardzo się cieszymy. To pokazuje, że nasi pracownicy bardzo poważnie i odpowiedzialnie podeszli do sprawy, chcąc przy okazji zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim kolegom, także z innych zajezdni – zaznacza Andrzej Zowada podkreślając, że zdrowie motorniczych jest podstawą funkcjonowania komunikacji tramwajowej.

Jeżeli nie ma konieczności zmiany innego motorniczego, to w czasie służby rezerwowej motorniczowie (zarówno panie jak i panowie) z gliwickiej zajezdni potrafią wyprodukować nawet 30 maseczek. W ten sposób w przedświąteczny tydzień udało się przygotować około 100 maseczek, a prace nad kolejnymi trwają również po świętach.

Przypominamy, że w komunikacji tramwajowej obowiązują ograniczenia ilości pasażerów. W dalszym ciągu w tramwaju może jednocześnie przebywać maksymalnie tylu pasażerów, ile stanowi połowa liczby miejsc siedzących – w zależności od wagonu od 10 do 38 osób. Stosowna informacja znajduje się przy każdych drzwiach wagonu. Od czwartku 16 kwietnia pasażerowie będą mieli obowiązek posiadania maseczki na twarzy. Osoby nie posiadające ochrony na twarzy nie będą wpuszczane do wagonów, a jeśli motorniczy stwierdzi takie zachowanie, będzie takiego pasażera wypraszał z pojazdu, a w razie konieczności będzie wzywana policja. (TŚ)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
motorniczy