TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Modertrans: Olsztyn postawił zbyt wygórowane warunki w przetargu
InfoTram.pl - Opublikowano: 12.03.2018 10:23:31 4 komentarze
Modertrans: Olsztyn postawił zbyt wygórowane warunki w przetargu

Olsztyn postawił zbyt wygórowane warunki w przetargu na dostawę tramwajów – powiedział nam Jarosław Bakinowski, wiceprezes poznańskiej firmy.

Olsztyn postawił zbyt wygórowane warunki w przetargu na dostawę tramwajów – powiedział nam Jarosław Bakinowski, wiceprezes poznańskiej firmy.

Chodzi przede wszystkim o zbyt krótkie terminy realizacji tego zamówienia. Jak łatwo się domyśleć był to element, który skutecznie zniechęcił do wystartowania w przetargu także innych producentów, takich jak Solaris Tram czy PESA.

Takie są warunki rynkowe – stwierdził Jarosław Bakinowski, odpowiadając na pytanie czy ewentualna wygrana tureckiej firmy otworzy jej drzwi do rynku nie tylko polskiego, ale i europejskiego. Modertrans przyglądał się temu przetargowi ostatecznie jednak, co chyba nie jest zaskoczeniem, oferty nie złożył.

Nasze moce produkcyjne są teraz dobrze wykorzystane – stwierdził wiceprezes Modertansu. Plany poznańskiej firmy przewidują jednak ich wzmocnienie poprzez rozbudowę zakładu.

Przypomnijmy, że obecnie Modertans buduje wagony dla Wrocławia i Poznania. Przed poznańską firmą także realizacja zamówień z Elbląga i Tramwajów Śląskich, umowa, dotycząca tego ostatniego została podpisana 8 marca. Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl dotyczy ona 10 jednoczłonowych, częściowo niskopodłogowych wagonów z opcją na 5 kolejnych.

Jak wspomnieliśmy zamówienia te wyczerpują niemalże w całości moce przerobowe Modertransu. A to oznacza, że firma może ostrożnie podchodzić do kolejnych przetargów. Wiceprezesowi firmy zasugerowaliśmy rozwiązanie w postaci współpracy z innym podmiotem. W odpowiedzi dostaliśmy w zasadzie tylko tajemniczy uśmiech Prezesa. Czyli nic nie jest wykluczone?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Modertrans
Olsztyn
 • Kaszebe – 12.03.2018

  Wiadomo że biznes to ryzyko ale proszę,firma która zaczynała od remontów doszła do samodzielnych konstrukcji.i portfela pełnego zamówień. Bez zadęcia,rozpychania się czy innej bufonady zakończonej wyciąganiem za uszy przez państwowe czyli nasze pieniądze. Brawo.

 • Edi666 – 12.03.2018

  To że producent ma małe moce produkcyjne, nie znaczy jeszcze że wymagania były wygórowane.

 • Ragnar – 16.03.2018

  @Kaszebe, Jezu co za kompromitacja i niewiedza, Modertrans to spółka-córka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu, której właścicielem jest miasto Poznań. Reasumując jest to 100% państwowa (dokładnie samorządowa) spółka powstała z publicznych pieniędzy.

 • mechanik – 16.05.2018

  @Ragnar Przeczytaj sam siebie i w końcu skontaktuj jaką głupotę palnąłeś.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.