TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Modertrans oferuje Łodzi Moderusa Gamma
InfoTram.pl - Opublikowano: 18.11.2019 09:15:39 2 komentarze
Modertrans oferuje Łodzi Moderusa Gamma

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl Łódź wybrała jako najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dostawę 30 tramwajów tę złożoną przez Modertrans.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl Łódź wybrała jako najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dostawę 30 tramwajów tę złożoną przez Modertrans.

Wybrany model to Moderus Gamma, który już jeździ po Poznaniu. Tramwaje będą niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring, pełną informację pasażerską i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a dodatkowo nowością będą dwa skrętne wózki, które ułatwią przejazd i spowodują mniejszą eksploatacje tramwajów i torowiska – wyjaśnił prezes MPK-Łódź Zbigniew Papierski.

Jak poinformował Zarządu Inwestycji Miejskich, oferta spółki Modertrans była najkorzystniejsza i spełniała wymogi formalne w rozstrzygniętym przetargu na dostarczenie nowych tramwajów dla MPK-Łódź. Wskazano, że druga mieszcząca się w kosztorysie propozycja tureckiego producenta Bozankaya została odrzucona z przyczyn formalnych. Pozostałe dwie (Stadler Polska i PESA) przekraczały zakładany budżet 275 mln zł.

Wartość oferty Modertrans Poznań wyniosła 268 mln zł. Jak podkreśliła Katarzyna Mikołajec z ZIM, na wybór dostawcy składało się nie tylko kryterium ceny, ale także parametry techniczne tramwaju. Nowe pojazdy mają zostać dostarczone do Łodzi w 2022 roku.

Przetarg realizowany jest w ramach projektu Tramwaj dla Łodzi, w ramach którego wyremontowanych zostanie 11 km torowisk - w ciągu ulic Dąbrowskiego, Rydza-Śmigłego, Rzgowska, Broniewskiego, Przybyszewskiego i Kilińskiego. Zmodernizowana będzie też zajezdnia Chocianowice, gdzie będą stacjonować nowe tramwaje.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Modertrans
Łódź
Moderus Gamma
  • WK – 18.11.2019

    Zatem prawdopodobnie (jeśli żaden z producentów nie odwoła się - i nie wygra) będą kolejne Gammy w Polsce. Pięknie! Ciekawe, jak będą prezentowały się w łódzkiej malaturze. :-)

  • pyrlander – 18.11.2019

    Przydał się Modertransowi ten poznański przetarg na 30+20.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.