TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Modernizacja łódzkich M8C na finiszu
InfoTram.pl - Opublikowano: 19.07.2019 12:05:28
Modernizacja łódzkich M8C na finiszu (foto: MPK)

Trzynasty zmodernizowany przez Zakład Techniki MPK-Łódź M8CN uzyskał w piątek (12 lipca 2019 roku) dopuszczenie do ruchu i w poniedziałek trafił z powrotem do swojej zajezdni – Chocianowice – podało MPK Łódź.

Trzynasty zmodernizowany przez Zakład Techniki MPK-Łódź M8CN uzyskał w piątek (12 lipca 2019 roku) dopuszczenie do ruchu i w poniedziałek trafił z powrotem do swojej zajezdni – Chocianowice – podało MPK Łódź.

Wkrótce pojawi się na ulicach miasta. Jest to tym samym przedostatni zmodernizowany wóz tego typu - do wyremontowania pozostał jeszcze jeden. W trakcie prac pojazd otrzymuje m.in. sekcję niskopodłogową.

14 takich tramwajów zostało kupionych od niemieckiego przewoźnika z Bielefeld w 2013 r. Początkowo kursowały na tymczasowej linii Z w relacji Chocianowice - IKEA - Kurczaki, później na linii Z1 po ul. Kilińskiego. Niemieckie wagony trzeba było dostosować do łódzkich warunków m.in. likwidując wysuwane schody, które w Łodzi okazały się niepotrzebne. Dzięki temu do tramwaju można było wstawić fragment niskiej podłogi oraz środkowe drzwi. Pierwszy zmodernizowany M8C, nazywany już M8CN, opuścił Zakład Techniki MPK - Łódź w listopadzie 2014 r. Drugi zaczął kursować po Łodzi w maju 2016 r. Teraz projekt modernizacji jest już na finiszu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
M8C
modernizacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.