TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Moda na używane autobusy. MPK Legnica i trójosiowy autobus
INFOBUS.PL - Opublikowano: 17.12.2019 16:00:02 1 komentarz
Moda na używane autobusy. MPK Legnica i trójosiowy autobus

Powoli kończą się zakupy nowych autobusów przy wsparciu unijnym, więc nic dziwnego, że przewoźnicy znów kierują swój wzrok w kierunku pojazdów używanych. Jeden autobus klasy MEGA jest na celowniku MPK Legnica.

Powoli kończą się zakupy nowych autobusów przy wsparciu unijnym, więc nic dziwnego, że przewoźnicy znów kierują swój wzrok w kierunku pojazdów używanych. Jeden trójosiowy autobus klasy MEGA jest na celowniku Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy.

Jaki autobus?
Pojazd, którym interesuje się przewoźnik ma być wyprodukowany nie wcześniej niż w 2013 r. i być całkowicie niskopodłogowy. Ma to być konstrukcja z nadwoziem o długości 14,5 - 15 m, szerokości 2,5 - 2,55 m i nie wyższa niż 3,15 m. Ma umożliwiać podróż przynajmniej 120 pasażerom, w tym maksymalnie 38 na miejscach siedzących. Przynajmniej sześć foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Autobus musi posiadać silnik, który spełnia przynajmniej normę Euro 5. Jednostka napędowa ma być o pojemności skokowej 9 - 12 l. Musi ona być nie słabsza niż 240 kW i osiągać min. 1400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ma być zblokowana z automatyczną przynajmniej czterobiegową skrzynią biegów.

Pojazd ma być klimatyzowany. Nie określono minimalnej mocy chłodniczej agregatu. Podano natomiast, że klimatyzacja ma być strefowa z podziałem na kabinę kierowcy i przestrzeń pasażerską. Każda ze stref ma posiadać niezależne sterowanie. Wentylacja naturalna ma być realizowana przez minimum dwa luki dachowe, natomiast wymuszona przez nie mniej niż dwa wentylatory nadmuchowe umieszczone w suficie pojazdu.

Formalności i terminy
Dostawa ma być zrealizowana do 31 grudnia. Przed złożeniem oferty należy dopełnić tylko jednej formalności. Należy ją zabezpieczyć wadium, które wynosi 10 000 PLN. 

Termin składania ofert mija już za dwa dni, a więc 19 grudnia. Jedynym kryterium oceny jest cena.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Legnica
używane
  • pyrlander – 18.12.2019

    Pytanie tylko, czy ktoś ma na zbyciu deskorolkę?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.