TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mniej pasażerów w warszawskim metrze
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 12.03.2020 14:45:26
Mniej pasażerów w warszawskim metrze

W stołecznym metrze mniej pasażerów. W środę liczba osób, które skorzystały z metra była o ponad 80 tys. mniejsza niż w poniedziałek i wtorek – podała rzeczniczka prasowa Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

W stołecznym metrze mniej pasażerów. W środę liczba osób, które skorzystały z metra była o ponad 80 tys. mniejsza niż w poniedziałek i wtorek – podała rzeczniczka prasowa Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

W poniedziałek i wtorek nie zanotowano spadku liczby pasażerów. Każdego dnia w z metra skorzystało łącznie 618 tys. osób. Linią M2 podróżowało około 151 tys. pasażerów, a M1 – około 467 tys. Natomiast dzień później odnotowano mniejszą liczbę pasażerów podziemnej kolejki. "W środę przewieźliśmy około: M2 – 133 tys., M1 – 403 tys. pasażerów" - podała Anna Bartoń. To o około 82 tys. pasażerów mniej niż w dniach poprzednich.

W środę podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2, zadecydowano, że od poniedziałku zajęcia w szkołach, przedszkolach i placówkach będą zawieszone na 2 tygodnie. W czwartek i piątek w przedszkolach i szkołach podstawowych nie odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Od czwartku uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół.

W poniedziałek szkoły i przedszkola zostają zamknięte, uczniowie i wychowankowie nie przychodzą do nich, ale nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (zarówno publicznych, jak i niepublicznych), z wyjątkiem: poradni psychologiczno-pedagogicznych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
pasażer
Metro Warszawskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.