TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MINI debiut Iveco w MZK Koszalin. 2 x Thesi
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.02.2020 10:00:11
Koszalin wchodzi w Iveco. 2 razy Thesi ; fot. MZK Koszalin / FB

Flotę Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie wzmocniły dwa nowe autobusy klasy MINI. To międzymiastowe pojazdy Iveco-MMI, które głównie mają wozić dzieci na basen.

Flotę Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie wzmocniły dwa nowe autobusy klasy MINI. To międzymiastowe pojazdy Iveco-MMI, które głównie mają wozić dzieci na basen.

Za drugim razem

Koszalińska spółka poszukiwała dostawcy dwóch małych autobusów od roku. Pierwszy przetarg, w ubiegłym roku, został unieważniony ze względu na wysokie ceny ofert. Na początku kwietnia przewoźnik unieważnił przetarg. Oferty MMI i ABP Bus&Coach były powyżej jego możliwości finansowych.

Za drugim razem również pojawiły się dwie oferty: MMI ponownie zaproponowało pojazdy Thesi za sumę 1 041 810 PLN brutto, co dało jednostkową cenę w wysokości 423 500 PLN netto. Droższą ofertę przedstawiła firma Bus Service z Augustowa, która tym samym zaliczyła przetargowy debiut. Jej propozycja wyniosła 1 202 940 PLN brutto, co daje jednostkową ceną za autobus na platformie Iveco w wysokości 489 000 PLN netto.

15 lipca rozstrzygnięto przetarg. MMI górowało nad Bus Service dzięki cenie, ale także "zmiażdżyło" augustowską firmę w ocenie technicznej. Końcowy wynik to 94 pkt : 70,75 pkt na korzyść pomorskiego producenta. Tym samym w sierpniu 2019 r. zachodniopomorska firma podpisała umowę ze spółką MMI ze Zbyszewa - o czym pisaliśmy TUTAJ - , a w lutym tabor MZK Koszalin zasiliły dwa autobusy Iveco-MMI Thesi.

Tym samym we flocie MZK w krótkim czasie zadebiutowały dwie marki: po wakacjach w Koszalinie pojawiło się pięć hybrydowych Volvo 7900 - o tym pisaliśmy TUTAJ - a teraz pierwsze minibusy na bazie Iveco. Czas na zmiany.

Koszaliński standard

Każdy z zakupionych minibusów posiada 30 miejsc siedzących. Autobusy - na podwoziach Iveco Daily 70 - mają silniki diesla Euro 6 -  F1CFL411H.

Podstawowym przeznaczeniem najnowszych nabytków MZK będzie przewóz dzieci na basen przy ul. Głowackiego w Koszalinie oraz do Parku Wodnego. Ponadto będą także służyły do przewozów okazjonalnych.

Zgodnie z umową, pojazdy objęte są całopojazdową gwarancją - przez 24 m-ce, a przez 96 miesięcy - na trwałość konstrukcji oraz poszyć.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
intercity
MINI
MZK Koszalin
Iveco
MMI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.