TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mieszkańcy Gocławia nie chcą linii tramwajowej
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 02.12.2019 10:45:21 1 komentarz
Mieszkańcy Gocławia nie chcą linii tramwajowej

Mieszkańcy stołecznego Gocławia nie chcą drogi i tramwaju. Nie zgadzają się na wycinkę drzew i dewastację terenów zielonych podczas realizacji tej inwestycji. Zbierają podpisy pod petycją w tej sprawie do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Mieszkańcy stołecznego Gocławia nie chcą drogi i tramwaju. Nie zgadzają się na wycinkę drzew i dewastację terenów zielonych podczas realizacji tej inwestycji. Zbierają podpisy pod petycją w tej sprawie do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Czterokilometrowa trasa tramwajowa miała połączyć – zgodnie w planami – al. Waszyngtona z Gocławiem. "Początkowo mówiono nam, że ma być to cichy tramwaj na zielonym torowisku. Jednak w kwietniu tego roku Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił zamówienie na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy drogi" – powiedział PAP szef Stowarzyszenia z Rezerwą, które prowadzi akcję zbierania podpisów pod petycją, Paweł Rytt.

Dodał, że na budowę drogi wraz z linią tramwajową w formie zaproponowanej przez ZMID zgody nie ma.

Rytt przyznał, że mieszkańcy osiedla przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego, nie sprzeciwiali się budowie linii tramwajowej. Konsultacje społeczne w tej sprawie się odbyły w 2016 r. Wskazał jednak, że wówczas nie było mowy o budowie drogi. Jezdnia wraz ze ścieżkami rowerowymi, chodnikami i torowiskiem tramwajowym ma – według nowych planów - przebiegać pasem zieleni.

"Chodzi nam przede wszystkim o zachowanie zieleni" – zapewniła wiceszefowa stowarzyszenia Sylwia Winnicka. Z decyzji środowiskowej z 2016 r. wynikało, że tylko pod budowę linii tramwajowej miało być wyciętych ok. 600 drzew. "Do tej pory nie uzyskaliśmy informacji ile drzew pójdzie pod topór w czasie budowy drogi, ale domyślamy się, że będzie ich o wiele więcej" – dodała.

Paweł Rytt zwrócił uwagę, że miejsce, w którym miałaby powstać droga jest jednym z niewielu terenów zielonych w tej okolicy. W ocenie mieszkańców zachowanie ich i przekształcenie w park angielski z pewnością ograniczyłoby negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza i hałasu.

Aktywiści Stowarzyszenia z Rezerwą zebrali pod petycją już ponad 500 podpisów. W ocenia Rytta to całkiem dobry wynik biorąc pod uwagę, że w budynkach na osiedlu przy ul. Nowaka-Jeziorańskiego mieści się ok. 2,5 tys. mieszkań.

Zgodnie z zapowiedziami stowarzyszenia petycja ma trafić na biurko prezydenta Rafała Trzaskowskiego na początku grudnia.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa. linia
budowa
  • andrzejh69 – 02.12.2019

    Tytuł wprowadza w błąd, bo jak wynika z treści artykułu mieszkańcy chcą tramwaju, a nie drogi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.