TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Miejskie rowery w Ostrołęce - od kwietnia. Z Orange
InfoBike.pl - Opublikowano: 03.04.2019 12:30:18
Miejskie rowery w Ostrołęce - od kwietnia. Z Orange

Uruchomienie systemu ostrołęckiego roweru miejskiego usługi planowane jest na środę, 17 kwietnia. Jego operatorem będzie konsorcjum Orange Polska i Roovee.

Uruchomienie systemu ostrołęckiego roweru miejskiego usługi planowane jest na środę, 17 kwietnia. Jego operatorem będzie konsorcjum Orange Polska i Roovee.

1 kwietnia komisja powołaną przez prezydenta Ostrołęki, Łukasza Kulika dokonała odbioru infrastruktury w ramach umowy "Zakup i montaż wypożyczalni rowerów, stacji napraw rowerów, stojaków rowerowych oraz podpór dla rowerzystów na skrzyżowaniach na terenie Miasta Ostrołęki".

Realizowane zadanie to "Budowa i przebudowa ścieżek rowerowych wraz z obiektem parkuj i jedź" na terenie miasta Ostrołęki oraz niezbędną rowerową infrastrukturą towarzyszącą.

W ramach inwestycji zostało przygotowanych sześć kompletów fabrycznie nowych stacji wypożyczalni rowerów, 35 rowerów fabrycznie nowych, wyregulowanych i gotowych do jazdy, 6 stacji napraw rowerów, 225 sztuk stojaków rowerowych oraz 12 sztuk podpór do rowerów.

Przypomnijmy, że operatora ostrołęckiego roweru miejskiego wybrano w ramach powtórzonego przetargu (za pierwszym razem NextBike mocno przekroczy budżet zamówienie anulowano). Za drugim razem najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Orange Polska i Roovee z ceną ponad 500 tys. zł.

Ostrołęcki system

Stacje wypożyczalni rowerów zostaną zlokalizowane przy ZSZ nr 2 w Wojciechowicach, I LO - przy ul. Traugutta, Park Wodny "Aquarium" przy ulicy Witosa, okolice Mc Donalds - ul. Obozowa, przy "Pałacyku" ul. Fieldorfa "Nila" oraz w okolicach szpitala - Aleja Jana Pawła II.

W ramach inwestycji powstały także sześć nowych stacji rowerów. Uruchomienie usługi planowane jest na środę, 17 kwietnia.

Całość inwestycja zostanie wykonana w ramach projektu "Ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez zrównoważony rozwój mobilności miejskiej na terenie Ostrołęki", dofinansowany z "Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2020".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Ostrołęka
Orange
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.