TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Miechów się nie poddaje. Próba nr 4 zakupu 2 MIDI-elektrobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.04.2019 17:00:19
Miechów się nie podaje. Próba nr 4 zakupy 2 MIDI-elektrobusów

Po wpadce z Ursusem Miechów nie poddaje się. Od dziś, 12 kwietnia miasto czwarty raz szuka dostawcy dwóch elektrobusów klasy MIDI z ładowarkami.

Po wpadce z Ursusem Miechów nie poddaje się. Od dziś, 12 kwietnia miasto czwarty raz szuka dostawcy dwóch elektrobusów klasy MIDI z ładowarkami. Zwycięzca będzie miał 10 miesięcy na przekazanie pojazdów i uruchomienie ładowarek.

Zakupowa historia
To już czwarte podejście Miechowa do zakupu małych "elektryków". Dwa pierwsze kończyły się z tego samego powodu- miasto nie było w stanie przystać na oczekiwania cenowe producentów. W pierwszym przetargu swoje oferty przedstawili Solaris i Ursus. W drugim jeszcze raz pojawił się producent z Lublina, ale tym razem jego przeciwnikiem był SOR. W obu przypadkach Miechów koszt pozyskania dwóch elektrobusów z ładowarkami szacował na maksymalnie 3 499 379 PLN brutto, a więc w cenie jednostkowej 1 422 511,79 PLN netto. To wycena zdecydowanie poniżej realiów rynkowych.

W ostatnim przetargu natomiast miasto znalazło dodatkowe pieniądze i nawet zdążyło wybrać ofertę Ursusa. Producent z Lublina, który jest w nienajlepszej kondycji nie stawił się jednak na podpisanie umowy porzucając miechowskie zlecenie.

2 x MDI "na prąd": runda 4
Dziś ogłoszono już czwarty przetarg. Miasto nie zmniejszyło metrażu i wymagań wobec ładowarek. Miechowskie “elektryki" dalej mają mieć nadwozia o długości 8 – 10 m, szerokości 2,4 – 2,55 m, wysokości do 3,4 m,. Każdy musi umożliwiać podróż min. 45 pasażerom, w tym chociaż 18 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0 lub 2-2-0.

Pojazdy mają być napędzane silnikiem synchronicznym o mocy min. 160 kW. W kwestii doboru baterii miasto zostawia oferentom wolną rękę. Ładowanie elektrobusów będzie się odbywało poprzez złącze plug-in. Dostawa elektrobusów oraz montaż ładowarek ma zostać zrealizowany w ciągu maksymalnie 10 miesięcy od podpisania umowy.

Przechodzimy do omówienia warunków formalnych, które uległy jeszcze większemu poluzowaniu. Nie ma już wymogu minimalnej zdolności finansowej. Warunek doświadczenia urzędnicy uznają za spełniony jeśli przedstawi się im referencję potwierdzającą wykonanie w ramach min. jednej dostawy dwóch elektrobusów.

Wstępny termin składania ofert gmina wyznaczyła na 22 maja. Czekamy więc na SIWZ i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć o nowym miechowskim przetargu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Miechów
UM
elektrobus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.