TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MIDI-powtórka KM Płock. Nie 2, a 7 autobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.11.2019 15:00:49
fot. Karol Woźniak, phototrans.pl

Nie udało się z leasingiem, więc będzie zakup i to w większej ilości. Komunikacja Miejska w Płocku prowadzi przetarg na dostawę siedmiu autobusów klasy MIDI. Wymagania wobec nich w zasadzie pozostały bez zmian.

Nie udało się z leasingiem, więc będzie zakup i to w większej ilości. Komunikacja Miejska w Płocku prowadzi przetarg na dostawę siedmiu autobusów klasy MIDI. Wymagania wobec nich w zasadzie pozostały bez zmian.

SIWZ bez zmian
Mają to być fabrycznie nowe, przynajmniej częściowo niskopodłogowe pojazdy klasy MIDI z nadwoziami o długości 8 - 10 m, szerokości 2,4 - 2,55 m i wysokości do max 3,2 m. Każdy umożliwi podróż min. 55 pasażerom, w tym nie mniej niż 20 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez przynajmniej jedną parę dwuskrzydłowych drzwi o prześwicie min. 900 mm. 

Muszą być one napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Jednostka o pojemności min. 4,485 l ma być nie słabsza niż 135 kW oraz osiągać przynajmniej 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zostanie ona zblokowana z mechaniczną, przynajmniej sześciobiegową skrzynią biegów. Tak skompletowany powerpack ma zapewniać zużycie paliwa w warunkach testu SORT2 na poziomie nie większym niż 28 l na 100 km. 

Pojazdy będą monitorowane. Naturalna wentylacja ma być zapewniona przez okna przesuwne, wentylatory dachowe oraz szyberdachy. Przestrzeń pasażerska oraz kabina kierowcy mają być klimatyzowane. Nie zabraknie także gniazdek USB dla pasażerów. 

Na zewnątrz zamontowane będą trzy tablice diodowe, które będą świecić na biało. W środku znajdą się tablice LCD min. 22" i 38", czyli "e-korale". Na nich będzie prezentowana informacja liniowa. Nie zabraknie oczywiście głosowych zapowiedzi przystanków i GPS. Całością będzie sterował wielofunkcyjny autokomputer z dotykowym interfejsem.

Terminy
Termin realizacji zamówienia wynosi 150 dni od podpisania umowy, a więc o miesiąc szybciej w porównaniu z poprzednim, nieudanym podejściem. Dobry, zły ruch? Czas pokaże. Każdy z nowych nabytków płockiej KM będzie objęty przynajmniej trzyletnią gwarancją całopojazdową. Ale dodatkowe punkty można wywalczyć dzięki wydłużeniu tego okresu do pięciu lat.

Formalności
Nie jest ich wiele. W zakresie doświadczenia oferent musi pokazać, że w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył przynajmniej dwa nowe autobusy miejskie o długości 8-10 m. Ponadto musi on wykazać, że jego zdolność finansowa to nie mniej niż 2 mln PLN. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 30 000 PLN. 

Na oferty spółka czeka do 23 grudnia. Najlepsza zostanie wybrana przy pomocy czterech kryteriów. Najważniejsza jest cena- to 60%. 10% można zdobyć za przyspieszenie dostawy do 90 dni od podpisania umowy. Kolejne 10% jest za zaoferowanie autobusów z jak najniższym wynikiem w teście SORT2. Pozostałe 20% KM przyzna za objęcie pojazdów pięcioletnią gwarancją całopojazdową.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
KM Płock