TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Miasto Jest Nasze vs. ZTM Warszawa. O majówkową komunikację
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 01.05.2019 16:52:16
Miasto Jest Nasze vs. ZTM Warszawa. O majówkową komunikację

Miasto Jest Nasze krytykuje organizację stołecznego transportu przed długim weekendem.

Transport publiczny w Warszawie kursuje rzadziej także 29 i 30 kwietnia przed długim weekendem. Nie podoba się to m.in. stowarzyszeniu Miasto Jest Nasze. ZTM odpowiada, że w tych dniach obowiązuje sobotni rozkład rozszerzony, który nie różni się znacząco od tego z dni powszednich.

-"Od lat mówimy, że rozkłady wakacyjne nie mogą być wprowadzane bezmyślnie. Warszawiacy pracują i uczą się. Ich potrzeby transportowe nie znikają. Takie ograniczanie rozkładów zniechęca do komunikacji miejskiej. To jest działanie niezgodne z politykami i strategiami ratusza" - napisało we wtorek na Twitterze Miasto Jest Nasze. Decyzję o wprowadzeniu sobotniego rozkładu jazdy w roboczy poniedziałek stowarzyszenie nazwało "absurdalną".

Również prywatne osoby zamieszczały na Twitterze zdjęcia i wpisy, narzekając m.in. na rzadkie kursy środków komunikacji publicznej i przepełnione autobusy.

W rozmowie z PAP rzecznik stowarzyszenia Jan Popławski podkreślił, że w takie dni jak 29 i 30 kwietnia, w które się normalnie pracuje, w stolicy powinien obowiązywać rozkład dla dni roboczych. Jak dodał, ograniczenie transportu 2 maja, gdy większość mieszkańców ma wolne, jest dla niego "jak najbardziej uzasadnione". "Jednak dzisiaj czy wczoraj większość osób pracuje" - wskazał.

Zdaniem miasta i ZTM

"Szanowni, ZTM proponuje takie rozwiązania od lat, gdy dni pracujące są pomostem łączącym dni wolne. 27,28-wolne-29,30-pracujące,1wolny,2-prac,3,4,5-wolne. Z naszych obserwacji wynika, że w takie +długolikendowe+ dni mamy mniej pasażerów o 30% a na niektórych liniach nawet o 50%" - napisał w odpowiedzi do wpisu stowarzyszenia na Twitterze rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa.

Rzecznik ZTM Tomasz Kunert podkreślił w rozmowie z PAP, że rozkład jazdy obowiązujący 29 i 30 kwietnia nie jest świąteczny, lecz sobotni z dodanymi wieloma połączeniami. "I wczoraj, i dzisiaj kursują autobusy linii 300, 400 i E, które normalnie w soboty nie jeżdżą, oraz kursy szkolne, czyli autobusy, które podjeżdżają pod szkoły w określonych godzinach" - powiedział Kunert. Jak podkreślił, oprócz tego zwiększono też częstotliwość kursowania kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych.

"Normalnie w dzień powszedni w godzinach szczytu mam na ulicy około 1500 autobusów jeżdżących, teraz, w te dni - 29 i 30 kwietnia - było ich około 1200, czyli de facto ta liczba nie była pomniejszona jakoś znacznie" - powiedział Kunert.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
ZTM Warszawa
  • Krzysiek Basiak – 01.05.2019

    Dzień roboczy to dzień roboczy i komunikacja ma jeździć wg. rozkładu dnia roboczego i kropka

  • Robert Koza – 01.05.2019

    Pan Dąbrowa z panem Kunertem powinni razem przejechać się ok 6-7 autobusem. Np. tak jak ja nr 189, 401, 188. Później mogliby zabrać głos, bo wiedzieliby o czym mówią. Ja do 189 nie dałem rady się wcisnąć. W pozostałych jechałem jak sardynka. Podróż zabrała mi dwa razy więcej czasu niż zwykle, więc spóźniłem się do pracy. Ale statystycznie było ok🙃

  • Kuba Brunka – 02.05.2019

    Warszawscy aktywiści niemal nigdy nie mają racji. Nie czytałem jeszcze artykułu, jak przeczytam to zwrócę honor albo i nie Edit: I zwrócę. Nie zauważyłem mniejszego ruchu i zainteresowania komunikacją w tych dniach

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.