TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MEVO. Zarząd OMGGS odrzuca plan restrukturyzacyjny
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 23.10.2019 19:06:40
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Zarząd Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot wydał oświadczenie w sprawie planu restrukturyzacyjnego spółki NB Tricity. Odrzuca w nim plan spółki i oczekuje dotrzymania warunków umowy.

Zarząd Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot wydał oświadczenie w sprawie planu restrukturyzacyjnego spółki NB Tricity. Odrzuca w nim plan spółki i oczekuje dotrzymania warunków umowy.

Plan restrukturyzacji

W oświadczeniu czytamy, że 4 października Zarząd OMGGS otrzymał od NB Tricity sp. z o.o., wykonawcy umowy na wdrożenie i obsługę Mevo, Plan Restrukturyzacyjny Spółki wraz z prośbą o jego poparcie.

Zarząd OMGGS informuje, że zgodnie z prawem nie może poprzeć przedstawionego przez NB Tricity planu restrukturyzacyjnego, ponieważ samorządy metropolii dysponują pieniędzmi publicznymi i nie mają takiej swobody działań gospodarczych jak podmioty prywatne.

Umowa ma być dotrzymana

Mimo negatywnej opinii dot. planu restrukturyzacji, Zarząd OMGGS oczekuje od NB Tricity dotrzymania wcześniej składanych zapewnień o dostawie rowerów oraz dotrzymywania wymaganych w umowie parametrów obsługi systemu Mevo.

Pomocna dłoń

Zarząd OMGGS znając trudności finansowe spółki NB Tricity chce jej pomóc i podtrzymuje złożoną wykonawcy propozycję wspólnego spotkania z bankiem, który kredytuje działalność NB Tricity, aby wypracować taki harmonogram spłaty zadłużenia oraz płatności za projekt, który zapewni stabilne funkcjonowanie projektu Mevo.

Członkowie Zarządu OMGGS podkreślają, że rozwój systemu roweru publicznego, który cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców 14 gmin metropolii, jest ich priorytetem.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mevo
rower miejski
Obszar Metropolitalny Gdańs-Gdynia-Sopot
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.