TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MEVO padł ofiarą swojej popularności. Zabrakło mocy
InfoBike.pl - Opublikowano: 01.04.2019 09:30:05
MEVO padł ofiarą swojej popularności. Całodzienna przerwa; fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

31 kwietnia miała miejsce całodzienna pomorskiego systemu rowerów miejskich MEVO. W zamian operator NextBike Polska przedłużył abonamenty o dwa dni.

30 kwietnia wieczorem firma Nextbike Polska - operator systemu roweru metropolitalnego MEVO - wydała komunikat o przerwie technicznej. Trwała przez całą niedzielę, 31 marca. Rowery MEVO były niedostępne dla użytkowników. Operator informuje, że przyczyną przerwy jest rekordowa w Polsce frekwencja wypożyczania rowerów elektrycznych.

Wykupione abonamenty będą przedłużone o dwa dni.

Rowerowy komunikat

Na stronie www.rowermevo.pl w sobotę (30 marca) późnym wieczorem pojawiła się następująca informacja:

-"Operator systemu w związku z wyjątkowo dużą liczbą wypożyczeń rowerów dwukrotnie zwiększył moce przerobowe zarówno pod względem liczby załóg wymieniających baterie, jak i stacji ładowania. Na tym etapie niezbędne jest jednak naładowanie wszystkich baterii i odbudowanie buforu w postaci zapasowych naładowanych baterii, które będą sukcesywnie wymieniane po wznowieniu działania systemu.

Głównym problemem na pierwszym etapie wdrażania systemu były niedobory energii w bazach ładujących. Biorąc pod uwagę niespotykany dotąd tak wysoki wskaźnik wypożyczeń szybko okazało się, że punkt ładowania w Gdańsku jest niewystarczający. W piątek uruchomiony został dodatkowy punkt ładowania w Gdyni. Niestety, podczas ładowania wszystkich baterii naraz, w obydwu bazach w nocy z piątku na sobotę nastąpiły przeciążenia sieci, co na kilka godzin przerwało ładowanie. "Trudności z dostarczeniem mocy to podstawowy problem w rozwoju polskiej elektromobilności, niestety natknęliśmy się na niego w praktyce" – mówi rzecznik Nextbike Polska Marek Pogorzelski.

Problemem nie było dostarczanie i wymienianie baterii, ale ich ładowanie. W sobotę, 30 marca uruchomiono nowy punkt ładowania w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Posiada on bardzo wydajne i dostępne przyłącza energii elektrycznej. Dzięki stacjom ładowania w Ergo Arenie i na stadionie w Gdańsku operator będzie w stanie ładować ponad tysiąc baterii dziennie. To dwa razy więcej niż do tej pory.

System będzie nieaktywny przez całą dobę, w niedzielę, 31 marca. Rowerów w tym czasie nie będzie można wypożyczyć przez aplikację. Ważność wszystkich wykupionych abonamentów zostanie w związku z tym przedłużona o 2 dni.

Rower Metropolitalny wystartował 26 marca i od pierwszych godzin cieszy się niezwykłą popularnością. 100% rowerów posiada wspomaganie elektryczne. Do północy z piątku na sobotę rowery wypożyczono ponad 38 tysięcy razy, średnio prawie 11 tysięcy razy na dobę. Oznacza to, że każdy rower był wypożyczany średnio niemal 9 razy na dobę – znacznie więcej, niż pierwotnie zakładano."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Mevo
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.