TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MEVO cały czas z problemami. Czasowe ograniczenie
InfoBike.pl - Opublikowano: 08.04.2019 10:30:05
MEVO cały czas z problemami. NextBike nakłada czasowe ograniczenie; zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Operator MEVO (Nexbike Polska) od tygodnia zmaga się z problemem braku odpowiedniej liczby rowerów w pomorskim systemie.

Operator MEVO (Nexbike Polska) od tygodnia zmaga się z problemem braku odpowiedniej liczby rowerów w pomorskim systemie. W swoim najnowszym komunikacie informuje, że został zmuszony do "wstrzymania dokonywania płatności w systemie MEVO w związku z jego gigantyczną popularnością" i przeciążeniem systemu. Ograniczenie to ma charakter czasowy.

Operator Systemy MEVO oświadczył w najnowszym komunikacie, że konieczne jest czasowe ograniczenie przyrostu liczby użytkowników i kolejnych wypożyczeń, bo to skutkuje niemożliwością zapewnienia oczekiwanej jakości usługi. W programie "Wszystkie Strony Miasta" o tym, że liczba rowerów dostępnych jest wciąż niezadowalająca mówili przedstawiciele strony zamawiającej czyli Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia Sopot. 4 kwietnia dostępność jednośladów MEVO utrzymywała się na poziomie 48-50%. Powodem są rozładowujące się akumulatory, a serwis nie nadąża z ich ładowaniem i wymianą.

Komunikat za komunikatem

A oto najnowszy komunikat wydany w piątek 5 kwietnia przez Nextbike Polska:

-"W piątek - 5 kwietnia - po południu wstrzymana została możliwość zasilenia konta MEVO nowymi środkami. Dotyczy to wszystkich użytkowników. Wykupione abonamenty pozostaną aktywne i posiadający je użytkownicy nadal będą mogli wypożyczać rowery. Nie można jednak aktywować nowego konta, ani zasilić już istniejącego.

Konieczność wstrzymania przyjmowania płatności wynika z dużego przeciążenia systemu. Od ostatniego poniedziałku każdego dnia odnotowuje on ponad 10 tysięcy wypożyczeń. Ich łączna liczba do czwartku do północy sięgnęła już 90 tysięcy. W systemie Roweru Metropolitalnego MEVO zarejestrowanych jest już ponad 60 tysięcy osób i ta liczba szybko rośnie.

Na intensywne korzystanie z rowerów nakładają się inne negatywne zjawiska, takie jak wandalizm i niewłaściwe ich użytkowanie. Operator notuje np. dużo przypadków wyłamywania nóżek, co często jest skutkiem siadania na rowerze przed ich złożeniem. Rośnie również liczba przebitych opon. Przy obsłudze systemu po stronie operatora pracuje ponad 100 osób i planowane jest zatrudnienie kolejnych pracowników, aby sprostać wyzywaniu obsługi systemu przy tak wysokiej eksploatacji.

-"Firma dokłada wszelkich starań, by jak najszybciej uporać się ze wszystkimi problemami. To jednak wymaga czasu. Jest nam przykro z powodu niedogodności, z którymi dla użytkowników wiąże się wstrzymanie dokonywania płatności" – mówi Marek Pogorzelski z Nextbike Polska.

Operator będzie informował o przywróceniu możliwości dokonywania płatności w systemie w osobnych komunikatach."

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Mevo
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.