TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Metro Warszawskie wycofa rosyjskie wagony
InfoTram.pl - Opublikowano: 16.03.2017 09:05:16 10 komentarzy
Metro Warszawskie wycofa rosyjskie wagony

To już pewne. Metro Warszawskie wycofa rosyjskie wagony serii 81, wyprodukowane przez Trasnsmashholding.

Marek Sokołowski, członek zarządy Metra Warszawskiego poinformował, że rosyjskie wagony miałyby zostać wycofane wraz z dostawą nowych pociągów. A te mają pojawiać się w Warszawie od 2019 roku. Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl przewoźnik chce kupić 45 składów. 22 z nich ma trafić na I linię, zastępując tym samym najstarsze wagony rosyjskie. Wycofywanie pociągów serii 81 ma następować sukcesywnie.

Na razie nie wiadomo czy Metro Warszawskie będzie chciało je odsprzedać czy zezłomować. Znacznie korzystniejsza wydaje się ta pierwsza opcja, zważywszy na fakt, że są one jeszcze sprawne technicznie i z powodzeniem mogą obsługiwać podziemne linie. Przewoźnik wycofał się natomiast z pomysłu, aby pociągi te, w ramach zamówienia na nowy tabor, miał odebrać zwycięzca przetargu. To mogłoby skutecznie odstraszyć potencjalnych oferentów, zagospodarowanie pojazdów serii 81 wcale nie musi być proste.

Obecnie Metro Warszawskie eksploatuje 450 wagonów, które tworzą 75 pociągów ? poinformował Jerzy Lejk, Prezes przewoźnika. 22 pociągi tworzą właśnie wagony rosyjskie. Mają one zostać zastąpione przez składy z planowanego właśnie przetargu.Sprawdź też:
Metro Warszawskie
81
 • andrzejh69 – 16.03.2017

  Jest sens je wycofywać jak są w dobrym stanie technicznym?

 • K – 16.03.2017

  Jak ich stać to dlaczego nie?

 • Kocham PiS – 16.03.2017

  Budapeszt czeka!!!Dajcie je orbanowi w POdziękowaniu za głosowanie na tuska i lojalność wobec Polski...

 • Kocham PO – 16.03.2017

  Orban przede wszystkim myśli i swoim kraju i dobru rodaków, dokładnie odwrotnie jak kochany pis

 • andrzejh69 – 16.03.2017

  @K - bez dofinansowania unijnego na pewno nie było by ich stać. A fundusze unijne można dać bardziej potrzebującym: Gorzów, Olsztyn, Elbląg, Grudziądz niż czyjeś fenaberie zaspakajać w temacie rosyjskich wagonów.

 • K – 16.03.2017

  Pełna zgoda. Ale ktoś te wnioski przecież ocenia.

 • b – 16.03.2017

  Jak się kasę zdziera z całego kraju to można wydawać na nowe, likwidując dobre sprawne rzeczy

 • Warszawiak – 16.03.2017

  No to stare wagony można przekazać do Gorzowa, Elblągu itp. I będzie git :)

 • PetKo – 16.03.2017

  Tak jak w przypadku EN57 to technologia z lat 50ych. W efekcie np. zużywa to o połowę więcej prądu niż Metropolisy i wymaga przeglądów co dzień podczas kiedy Inspiro co kilka miesięcy. Trzeba też pamiętać że najstarsze wagony zbliżają się już do 30 lat.

 • Marcinek – 17.03.2017

  Ale jeżdżą od 22.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.