TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Metro Warszawskie przedstawia postępy prac na odcinku wschodnio-północnym
- Opublikowano: 10.07.2018 11:38:03
Metro Warszawskie przedstawia postępy prac na odcinku wschodnio-północnym (foto: MW)

Podczas, gdy na powierzchni wyrastają konstrukcje wyjść z metra, na samych stacjach rozpoczęły się prace wykończeniowe – kładzione są instalacje, kamienne płyty peronów, wykonywane są przyłącza wodno-kanalizacyjne i energetyczne – poinformowało Metro Warszawskie.

Podczas, gdy na powierzchni wyrastają konstrukcje wyjść z metra, na samych stacjach rozpoczęły się prace wykończeniowe – kładzione są instalacje, kamienne płyty peronów, wykonywane są przyłącza wodno-kanalizacyjne i energetyczne – poinformowało Metro Warszawskie.

Na stacjach i w tunelach wykonano już ponad 60% prac torowych. To ważny element całej budowy, gdyż w tunelach nowego odcinka, na kilka miesięcy przed jego oddaniem, muszą się rozpocząć jazdy testowe pociągów. Maszyniści uczą się wówczas nowej trasy, sprawdzana jest także poprawność działania urządzeń liniowych. Na samych stacjach na ukończeniu są prace murarskie, a od kilku tygodni trwają intensywne prace tynkarskie i wykończeniowe. W wielu pomieszczeniach widać już konstrukcje podłogi technicznej.

Kamienne posadzki

Na ukończeniu są prace związane z układaniem kamiennych posadzek na peronach, co częściowo mogli już obserwować uczestnicy dnia otwartego, który miał miejsce w połowie czerwca. Jednak nawet nasi goście nie mieli okazji, by zobaczyć montowane właśnie instalacje sanitarne, przeciwpożarowe, czy trasy kablowe pod peronami. Wszystkie wymienione prace są już zaawansowane na poziomie 50 procent lub więcej.

Prace naziemne

Choć intensywne roboty wykończeniowe nie są dostępne dla oczu postronnych, to sąsiadujący z budową mieszkańcy mogą już zobaczyć konstrukcje wejść do metra i szybów windowych. Na stacji Trocka, praktycznie na całej powierzchni wykopu pod budowę stacji, ponownie została wysypana ziemia przykrywając strop stacji. Na stacji Targówek jeszcze w wakacje zostanie odtworzona i udrożniona jezdnia ul. Ossowskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Metro Warszawskie
budowa
Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.