TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Metro Warszawskie może podpisać umowę ze Skodą
InfoTram.pl - Opublikowano: 08.10.2019 16:45:27
Metro Warszawskie może podpisać umowę ze Skodą

Metro Warszawskie może podpisać umowę ze Skodą na dostawę taboru. Dziś sąd oddalił protesty konkurencji.

Metro Warszawskie może podpisać umowę ze Skodą na dostawę taboru. Dziś sąd oddalił protesty konkurencji.

Skoda wygrała, bo była najtańsza. Ale nie tylko. Zaproponowała też korzystne parametry techniczne i długość okresów między przeglądami. I to właśnie zakwestionowali rywale – Stadler i Siemens. Skoda zaproponowała pierwszą naprawę główną po 45 latach. I trzeba przyznać, że może wzbudzić to zainteresowanie. Ale ostatecznie sąd nie uznał ich racji.

Wartość zamówienia na 37 pociągów (plus 8 z opcji) to 1 mld 308 zł.

Teraz Skoda staje przed trudnym zadaniem. Na dostarczenie pierwszych pociągów, z homologacją, ma dwa lata. Wszystkie składy maja pojawić się w ciągu 4,5 roku od podpisania umowy.   Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Metro Warszawskie
tabor
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.