TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Metro Warszawskie czyści 35 tys. foteli
InfoTram.pl - Opublikowano: 08.10.2018 15:19:13
Metro Warszawskie czyści 35 tys. foteli (foto: MW)

Dla Metra Warszawskiego utrzymywanie czystości w wagonach jest priorytetem. Dlatego, przewoźnik, jak sam informuje, wielką wagę przykłada do tego, by pasażerowie podróżowali w komfortowych warunkach.

Dla Metra Warszawskiego utrzymywanie czystości w wagonach jest priorytetem. Dlatego, przewoźnik, jak sam informuje, wielką wagę przykłada do tego, by pasażerowie podróżowali w komfortowych warunkach.

Pomagają w tym dwa procesy - dezynsekcja i dezynfekcja. Dziennie sprzątanych jest około 60 pojazdów metra na I i II linii w ramach sprzątania podstawowego. Oznacza to, że w ciągu roku jest to 21,6 tys. umytych pojazdów metra. Ale poza regularnym czyszczeniem wagonów wewnątrz i na zewnątrz, pociągi poddawane są też innym zabiegom.

Czyste siedzenia

Raz do roku poszycia siedzeń, a jest ich w sumie 35452 - przechodzą proces dezynsekcji. Polega on na rozpyleniu odpowiednich substancji chemicznych, które zabezpieczają wnętrze pociągu przed pojawieniem się insektów. Chemia stosowana przy tym procesie jest bezwonna i całkowicie bezpieczna.

Ale to nie koniec – dwa razy do roku przeprowadzana jest również dezynfekcja. Proces przypomina zwykłe pranie tapicerki. Najpierw na fotele rozpryskiwana jest specjalna substancja dezynfekująca, następnie fotele są dokładnie oczyszczane przy pomocy maszyny piorącej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Metro Warszawskie
 • Mateusz Jadziński – 08.10.2018

  Takie czyszczenie to powinno odbywać się chociaż 2 razy w miesiącu w każdym tramwaju/autobusie/pociągu oraz na bieżąco w przypadku zanieczyszczenia danego miejsca przez pasażera

 • Sebastian Pioro – 08.10.2018

  Jasne - przed zimą trzeba obszcz*ymurkom wyczyścić siedzenia coby mieli co brudzić... Materiałowe siedzenia w zbiorkomie to pomyłka. Po tygodniu jazdy jest już w nich cała tablica Mendelejewa ...

 • Marek Maslowiec – 08.10.2018

  I dlaczego to jest news? Czy czyszczenie foteli nie powinno byc standardowa procedura w metrze??? Czy tylko raz na kilka lat?

 • Paweł Obelnicki – 08.10.2018

  Ale mi ciekawostka.. xd 😂😂😂

 • Piotr Ulędarski – 08.10.2018

  Powinny być z dermy jak kiedyś w Ikarusach. Nie wnikał w nie mocz,pot oni inne płyny. Derma też była łatwa do mycia.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.