TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Metro pojedzie na Targówek w niedzielę [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.09.2019 10:28:33
Metro pojedzie na Targówek w niedzielę

Metro pojedzie na Targówek w niedzielę – zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Metro pojedzie na Targówek w niedzielę – zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Tego dnia przejazdy będą bezpłatne. To olbrzymia inwestycja, o wartości ponad miliarda złotych, z czego ¾ to środki z Unii Europejskiej. Należą się podziękowania wojewodzie za bardzo dobrą współpracę – mówił Rafał Trzaskowski.

Mam nadzieję, że już w przyszłym roku będziemy mogli oddać kolejne stacje na Woli. Bardzo się z tego cieszę, spełniamy obietnice – dodał.


Pozwolenie na użytkowanie trzech stacji metra zostało wydane - poinformował wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Chodzi o stacje Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. W tym tygodniu wojewoda informował, że pozytywnie zakończyły się kontrole na wszystkich stacjach II linii metra na Targówku, a pozwolenie na ich użytkowanie zostało wydane.

Jak przekazał Zdzisław Sipiera decyzja w tej sprawie została podpisana w czwartek popołudniu. "W dniu dzisiejszym możemy już ogłosić, że 6 decyzji (3 pozwalające na użytkowanie metra oraz 3 decyzje dotyczące wentylatorni - red.) są wydane, obowiązujące, udzielają pozwolenia miastu stołecznemu Warszawa na użytkowanie metra" - powiedział podczas konferencji wojewoda mazowiecki.

Z kolei Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru budowlanego Marzena Dębowska dodała, że pozwolenie na użytkowanie stacji jest warunkowe, co oznacza, że inwestor, czyli miasto zobowiązane jest m.in. do demontażu tymczasowych instalacji służących do budowy metra, a także do wykonania niezbędnych robót uszczelniających w ciągu trzech lat.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
budowa
Warszawa
torowisko
Metro Warszawskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.