TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mercedes dostarczy 15 Conecto do Preszowa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.03.2019 16:30:57
Mercedes dostarczy 15 Conecto do Preszowa

Preszów rozstrzygnął przetarg na dostawę 15 nowych autobusów. Zlecenie trafi do Mercedesa, który dostarczy najprawdopodobnie pierwsze do naszych południowych sąsiadów Conecto w nowej odsłonie.

Zakłady komunikacyjne ze słowackiego Preszowa rozstrzygnęły przetarg na dostawę 15 nowych autobusów. Zlecenie trafi do Mercedesa, który dostarczy najprawdopodobnie pierwsze do naszych południowych sąsiadów Conecto w nowej odsłonie.

Preszowskiego zamówienie obejmuje 15 nowych autobusów. Będzie to 10 przegubowych pojazdów i pięć solowych. Zwycięzcą przetargu został Mercedes-Benz Slovakia. Najprawdopdobnie zaoferował on nową wersję Mercedesów Conecto.

Preszów oferty otrzymał w listopadzie 2018 r.. W sumie przetargiem zainteresowało się trzech oferentów. Oprócz słowackiego przedstawicielstwa Mercedesa pojawiły się propozycje od Solarisa i firmy Tempus Trans- dealera autobusów Iveco na Słowacji. Oprócz ceny istotną rolę odgrywały wybrane kryteria techniczne i zużycie paliwa. Wszyscy oferenci spełnili warunki kwalifikacji. Tym samym zostali zakwalifikowani do aukcji elektronicznej, która odbyła się 26 lutego.

Mercedes zaoferował najniższą cenę w licytacji. Za 10 przegubowych i pieć krótkich Conecto zaproponował 4,075 mlmn EUR. Nieco droższy był Solaris, który Nowe Urbino 12 i 18 zaoferował w cenie 4,24 mln EUR. Najdroższą ofertę końcową przedstawił natomiast słowacki dealer Iveco. Tempus zaproponował 4,41 mln EUR za spalinowe Urbanway'e 12 i 18.

Jak już wcześnie zaznaczyliśmy cena nie była jedynym kryterium. W ocenie technicznej najlepiej poradził sobie Solaris, ale to nie wystarczyło by zniwelować stratę w cenie. Ostatecznie różnica między Mercedesem a Solaris wyniosła tylko 0,058 punktu.

Jednak umowa z dostawcą nie została jeszcze podpisana. Jeżeli werdykt ten się utrzyma to będą pierwsze w Słowacji Mercedesy Conecto w nowej odsłonie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Słowacja
Preszów
Mercedes
Solaris
Iveco
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.