TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mazowsze podwyższa kapitał Modlina. PPL prosi o przerwę
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 05.03.2019 19:00:58
Mazowsze podwyższa kapitał Modlina. PPL prosi o przerwę

Mazowsze chce podnieść o 50 mln zł kapitał lotniska w Modlinie.

Samorząd Mazowsza zaproponował we wtorek - 5 marca - na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników lotniska w Modlinie jednostronne podniesienie kapitału spółki o 50 mln zł - poinformował PAP mazowiecki urząd marszałkowski. Jak dodano, po tej propozycji PPL zawnioskował o przerwę w NZW do12 marca br.

We wtorek odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

-"Aby umożliwić rozwój lotniska i rozpocząć niezbędne inwestycje i remonty, zarząd spółki przedstawił dziś wniosek dotyczący proporcjonalnego podniesieniu kapitału przez wszystkich wspólników. (...) Nie wyrazili na to zgody wspólnicy ze strony rządowej – PPL i AMW" - poinformowała PAP rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Marta Milewska.

Spółka Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin ma czterech akcjonariuszy, którymi są: Agencja Mienia Wojskowego (AMW), Województwo Mazowieckie, Państwowe Przedsiębiorstwo "Porty Lotnicze" (PPL) oraz Nowy Dwór Mazowiecki. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej lotniska w Modlinie AMW posiada 33,29 proc. udziałów, Województwo Mazowieckie - 32,66 proc. udziałów, PPL - 29,39 proc. udziałów oraz Nowy Dwór Mazowiecki - 4,66 proc. udziałów.

"-Wobec takiej postawy wspólników i mając świadomość tego, że niezbędne są środki nie tylko do rozbudowy terminala – ok. 20 mln zł, ale przede wszystkim na bieżące remonty – ok. 27 mln zł, samorząd województwa zaproponował jednostronne podniesienie kapitału. Jesteśmy gotowi wesprzeć rozwój lotniska kwotą 50 mln zł. To absolutnie konieczne, aby nie tylko rozwijać port, ale i zapewnić środki na bieżące modernizacje. Każdy kolejny miesiąc zwłoki uderza w lotnisko, a na to pozwolić nie można" - wskazał cytowany w komunikacie wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

Jak przekazano w komunikacie, po tej propozycji PPL zawnioskował o przerwę w Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników, która potrwa do 12 marca.

Dodano, że podczas zgromadzenia marszałek województwa Adam Struzik raz jeszcze poinformował PPL o gotowości samorządu województwa do odkupienia udziałów PPL. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Modlin
Mazowsze
PPL
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.