TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Marcel i nowy autobusowy standard na krajowych liniach
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.03.2019 12:00:36
Marcel i nowy standard na krajowych liniach

Na przełomie roku rzeszowski przewoźnik Marcel odebrał aż 10 nowych, autobusów turystycznych Irizar i6S, które wyznaczają nowy standard podróży na liniach Rzeszów - Kraków i Rzeszów - Lublin.

Na przełomie roku rzeszowski przewoźnik Marcel odebrał aż 10 nowych, autobusów turystycznych Irizar i6S, które wyznaczają nowy standard podróży na liniach Rzeszów - Kraków i Rzeszów - Lublin.

Wszystkie pojazdy dostarczyła Grupa Wanicki, która jest przedstawicielem hiszpańskiego Irizara w Polsce. Zamówione autobusy to konstrukcje integralne, z silnikami Paccar/DAF. Dodajmy, że to pierwsze autokary hiszpańskiego producenta we flocie Marcela i to od razu w liczbie 10 sztuk. Najnowsze pojazdy wskoczyły na miejsce egzemplarzy Scania-Higer

Hiszpańskie nabytki dotarły do podkarpackiego przewoźnika w dwóch turach i trochę różnią się od siebie - przede wszystkim w zakresie układu napędowego, który w najnowszej wersji zapewnia jeszcze wyższy, maksymalny moment obrotowy silnika (z 920 na 930 Nm):

  • w październiku 2018 r. Marcel odebrał 4 szt. Irizar i6S 12.35 o długości 12 m z silnikami Paccar/DAF MX11 Euro 6 o pojemności 11 l i mocy 440 KM, współpracującymi z automatycznymi skrzyniami biegów ZF AS Tronic. Liczba miejsc w autokarze to 49+1+1;
  • z kolei w lutym 2019 r. do taboru firmy dołączyło 6 szt. Irizar i6S 13.35 o długości 13 m z silnikami Paccar/DAF MX11 Euro 6 o pojemności 11 l i mocy 450 KM, które współpracują z nowymi automatami ZF TraXon. Liczba miejsc w autokarze to 55+1+1.

Turystyczne wyposażenie

W każdym Irizarze Marcela znajduje się m.in. klimatyzacja, lodówka, minibarek, WC i dostęp do szybkiego internetu. Nowością są przenośne defibrylatory marki Philips. Te urządzenia zamontowane zostały już w Polsce i posiadają także klucz, umożliwiający ich przełączenie w tryb pediatryczny i ratowanie dzieci. Przed odbiorem pojazdów, Grupa Wanicki zorganizowała specjalne szkolenie dla kierowców z ich obsługi.

-"Jesteśmy dumni, że mogliśmy przekazać do obsługi krajowych linii tak świetnie wyposażone i komfortowe autokary. Cieszymy się, że w Polsce rośnie zaufanie do marki Irizar i naszego serwisu. Obsługujemy coraz większą liczbę polskich przewoźników i co ważne dla nas, operują oni zarówno w turystyce, jak i w zakresie przewozach liniowych. Najnowsze kontrakty dla takich firm jak Marcel czy Neobus pokazują, że Irizar świetnie się sprawdza także w komunikacji międzymiastowej - podkreśla Zenon Kurek, dyrektor sprzedaży autokarów Irizar w Grupie Wanicki. - Mamy nadzieję, że wkrótce choć część autobusów poruszających się po naszych krajowych będzie prezentowała tak wysoki poziom w zakresie bezpieczeństwa i komfortu."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
bezpieczeństwo
Marcel
Irizar
  • Wojciech Liberda – 08.03.2019

    IRIZARY nowe białe stoją w serwisie Dafa w Kamienicy Polskiej niedaleko Częstochowy. Jest tam ich już z 10 sztuk na wystawę, między innymi I6s.

  • Jerzy Gicala – 08.03.2019

    Dziś jechał przez Kraków

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.