TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mandaty za alkohol i papierosy w autobusach MPK Kraków
- Opublikowano: 12.03.2019 09:16:12
Mandaty za alkohol i papierosy w autobusach MPK Kraków (foto: MPK)

36 mandatów, 13 pouczeń i trzy wnioski o ukaranie do sądu – to efekty kolejnej akcji MPK SA i straży miejskiej pod hasłem "Bezpieczny powrót".

36 mandatów, 13 pouczeń i trzy wnioski o ukaranie do sądu – to efekty kolejnej akcji MPK SA i straży miejskiej pod hasłem "Bezpieczny powrót".

Wspólne patrole rozpoczęły się w piątek, 8 marca, o godz. 20 i trwały do soboty, 9 marca, do godz. 4.00. W tym czasie skontrolowano pojazdy linii nr 129, 139, 484, 601, 608 i 610.

Pasażerowie nocnej komunikacji byli upominani m.in. za spożywanie alkoholu, palenie papierosów, zaśmiecanie miejsca publicznego i zakłócanie porządku publicznego.

Kontrolerzy biletów, którzy także brali udział w akcji, wystawili łącznie 35 opłat dodatkowych za brak ważnego biletu.

Celem cyklicznej akcji jest troska o to, aby pasażerowie mogli bezpiecznie podróżować krakowskimi tramwajami i autobusami, szczególnie w godzinach nocnych.

Pomysł, jak skutecznie chronić pasażerów, jest prosty. W wybranym pojeździe podróżuje inspektor MPK w cywilnym ubraniu. Gdy zauważy jakiekolwiek zachowanie, które zagraża bezpieczeństwu lub komfortowi podróżujących, natychmiast dzwoni po strażników miejskich, którzy jadą swoim radiowozem w bliskiej odległości kontrolowanego tramwaju lub autobusu. Dzięki temu ich reakcja może być natychmiastowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
bezpieczeństwo
  • Paweł Pasternak – 12.03.2019

    Ok. Pod warunkiem że też dla kierowców.

  • Mateusz Sikorzyński – 12.03.2019

    O ile mi wiadomo, to palenie papierosów w autobusie jest karalne, bo to miejsca publiczne, jak wiata przystankowe go.

  • Piotr Siejok – 12.03.2019

    Powiem trocha niesmialo u nos w Katowicach pieronie by sie richtig przydalo.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.