TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Malezja, Hongkong i Makau zakazują wjazdu Chińczykom z Hubei
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 28.01.2020 17:30:19
Malezja, Hongkong i Makau zakazują wjazdu Chińczykom z Hubei

Malezja, gdzie potwierdzono jak dotąd cztery przypadki infekcji, wprowadziła tymczasowy zakaz wjazdu na swoje terytorium dla osób przybywających z prowincji Hubei.

28 stycznia Rząd Malezji i władze Makau ogłosiły ograniczenia wjazdowe dla podróżnych przybywających z chińskiej prowincji Hubei, by powstrzymać rozprzestrzenianie nowego koronawirusa. Dzień wcześniej wjazdu mieszkańcom tego regionu zakazał Hongkong.

Epidemia koronowirusa, mogącego wywoływać groźne zapalenie płuc, wybuchła pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei. Od tamtej pory według danych oficjalnych potwierdzono w Chinach ponad 2 700 zachorowań, a 82 zarażonych zmarło. Jak dotąd nie pojawiły się doniesienia o zgonach poza Chinami kontynentalnymi.

By powstrzymać rozwój epidemii, która wybuchła przed masową migracją związaną ze Świętem Wiosny, chińskie władze w praktyce zamknęły liczący 11 mln mieszkańców Wuhan i wprowadziły ograniczenia transportowe w szeregu okolicznych miast w prowincji Hubei.

Przed ogłoszeniem kwarantanny, w związku ze świętami i epidemią z Wuhanu wyjechało około 5 mln mieszkańców – ujawnił w niedzielę na konferencji prasowej mer miasta Zhou Xianwang. W niedzielę poza granicami Chin kontynentalnych przebywały ponad 4 tys. mieszkańców Wuhanu – podał hongkoński dziennik "South China Morning Post", powołując się na dane biura wuhańskiego biura kultury i turystyki.

Chińskie służby medyczne ostrzegły tymczasem, że zdolność wirusa do przenoszenia się jest coraz silniejsza i jest on zakaźny nawet w okresie inkubacji, gdy nosiciel nie ma jeszcze widocznych objawów choroby.

Poza Chinami

Malezja, gdzie potwierdzono jak dotąd cztery przypadki infekcji, wprowadziła w poniedziałek tymczasowy zakaz wjazdu na swoje terytorium dla osób przybywających z prowincji Hubei – podała agencja Reutera.

Ograniczenia ogłosiły również władze Makau, które jest specjalnym regionem administracyjnym ChRL i ustala własne przepisy imigracyjne. Do Makau nie będą wpuszczane osoby przybywające z Hubei ani te, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni odwiedziły ten region, chyba że przedstawią lekarskie zaświadczenie, że nie są zarażone.

W poniedziałek władze Makau przeprowadziły akcję przeszukiwania hoteli i deportowały około 150 przybyszów z Hubei; poszukiwania kolejnych 500 trwają – podała hongkońska stacja RTHK. W Makau potwierdzono jak dotąd sześć przypadków zarażenia koronawirusem.

Wcześniej zakaz wjazdu dla mieszkańców Hubei wprowadził Hongkong, który również jest specjalnym regionem administracyjnym Chin. Zakaz dotyczy również osób, które w ciągu ostatnich 14 dni odwiedziły Hubei, nie dotyczy natomiast rezydentów Hongkongu. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
Chiny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.