TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Malczyce kupują autobusy. Hybrydy i elektrobus
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.01.2020 15:00:33
fot. Gmina Malczyce, facebook.com

Malczyce uruchamiają komunikację publiczną, więc potrzebują autobusów. Od tygodnia gmina szuka dostawców dwóch pojazdów hybrydowych klasy MAXI i jednego elektrobusa klasy MIDI. W Malczycach chcą dostawy już w wakacje

Malczyce uruchamiają komunikację publiczną, więc potrzebują autobusów. Od tygodnia gmina szuka dostawców dwóch pojazdów hybrydowych klasy MAXI i jednego elektrobusa klasy MIDI. W Malczycach chcą dostawy już w wakacje.

Przypomnijmy, że Malczyce są wśród kilku dolnośląskich gmin, którym w lipcu ubiegłego roku przyznano dofinansowanie unijne na zakup nowego taboru autobusowego. Plany zakładają, że gmina pozyska dwa autobusy z napędem hybrydowym oraz jeden elektrobus.

Dla Malczyc to jednak spore wyzwanie, gdyż gmina nie miała jeszcze do czynienia z komunikacją miejską. Dlatego urzędnicy zaczęli od działa od poszukiwania merytorycznego wsparcia, aby przygotować się i sprawnie przeprowadzić zapowiadany przetarg.

Przetarg? Czas, start
7 stycznia 2020 r. ruszył zapowiadany przetarg. Został on podzielony na dwie części. Na całe zamówienie składają się więc następujące odrębne zadania:

  • zadanie nr 1 obejmujące dostawę 2 sztuk nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów o napędzie hybrydowym (spalinowo-elektrycznym) klasy MAXI
  • zadanie nr 2 obejmujące dostawę 1 autobusu elektrycznego klasy MIDI wraz ze stacją szybkiego ładowania autobusu elektrycznego

W obu przypadkach termin dostaw są identyczne. W Malczycach założyli, że dostawy będą zrealizowane najpóźniej do 14 sierpnia 2020 r. To może być trochę za mało czasu. Tym bardziej, że dodatkowo jest punktowane przyspieszenie dostaw.

Formalności
Pora wspomnieć o warunkach formalnych postępowania. Zaczynamy od zadania hybrydowego. Minimum w zakresie zdolności finansowej potencjalnego oferenta to 3 mln PLN. Na taką samą sumę należy wykazać także fakt posiadania ubezpieczenia. Ponadto oferent musi wykazać się realizacją w ciągu ostatnich trzech lat dostawą minimum dwóch autobusów hybrydowych. Oferty należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 250 000 PLN.

Jeśli chodzi o część na dostawę elektrobusu z ładowarką warunki są następujące. Minimum w zakresie zdolności finansowej potencjalnego oferenta to 1 mln PLN. Na taką samą sumę należy wykazać także fakt posiadania ubezpieczenia. Warunek doświadczenia w Malczycach uznają za spełniony jeśli wykonawca udowodni, że ciągu ostatnich trzech lat dostarczył min. jeden autobus elektryczny. I do kompletu wadium. To wynosi bowiem 80 000 PLN.

Na oferty w Malczycach czekają do 18 lutego 2020 r. W każdej z części mamy cztery kryteria oceny. Są to:

  • cena oferty - waga 60%
  • termin dostawy autobusów - waga 10 %
  • okres gwarancji na prawidłową pracę i właściwy stan techniczny układu napędowego - waga 15 %
  • okres gwarancji na prawidłową pracę i właściwy stan techniczny magazynów energii - waga 15 %


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Malczyce
UG
elektrobus
hybryda
ładowarka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.