TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Majchrowski: Metro nie musi w całości jeździć pod ziemią
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 30.05.2018 13:15:42 2 komentarze
Majchrowski: Metro nie musi w całości jeździć pod ziemią (foto: ZIKiT)

Prezydent Krakowa zapowiedział, że swój program ogłosi prawdopodobnie w sierpniu lub we wrześniu, po starcie kampanii wyborczej.

Prezydent Krakowa zapowiedział, że swój program ogłosi prawdopodobnie w sierpniu lub we wrześniu, po starcie kampanii wyborczej.

"My już teraz zmieniamy priorytety z dużych inwestycji w infrastrukturę - w inwestycje w ludzi. Oczywiście o infrastrukturę też trzeba dbać" - podkreślił.

Majchrowski pytany o kwestię metra w Krakowie zapewnił, że wkrótce zostanie otwarty przetarg dotyczący studium wykonalności metra. "To ma pokazać, jakie rozwiązanie dla Krakowa będzie najlepsze, którędy mogą przebiegać linie, zostaną wykonane badania geologiczne, a także studium odpowie na pytanie o rozwiązania finansowe" - tłumaczył.

Jego zdaniem "metro w całości biegnące pod ziemią nie jest na tym etapie rozwoju miasta potrzebne". "Mamy coraz gęstszą sieć tramwajową. Być może na początek warto by było rozważyć tunel pod centrum, które jest przeciążone tramwajami, a z biegiem czasu rozbudowywać sieć tuneli" - ocenił prezydent.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
Kraków
budowa
 • Leszek Niedziółka – 30.05.2018

  Tak. W wielu krajach to rozwiązanie obowiązuje i jest ok.

 • Paweł Daniec – 30.05.2018

  Nie... Bo będą to tramwaje. Gdybyśmy mówili o metrze które raz dołem raz góra - ok

 • Dominik Włodarczyk – 30.05.2018

  Po pierwsze to Krakowa nie stać na metro.

 • Grzegorz Szydło – 30.05.2018

  Niech usprawni ruch tramwajów i torowiska a później pomyśli o metrze.

 • Robert Skowronek – 30.05.2018

  W wielu miastach w Europie metro częściowo jeździ po ziemi (Rzym, Sztokholm, Porto, Bruksela) i jest ok. W przypadku Krakowa ważne jest, aby było szybkie, a nie tak wolne jak tramwaje w grodzie Krakowa 😂😂😂

 • Grzegorz Kowal – 30.05.2018

  PREMETRO!

 • mechanik – 30.05.2018

  Tylko premetro, naśladując inne miasta aby ustrzec się powielania błędów. Powstanie typowego metra, nawet "podarowanego", to zwykła śmierć dla transportu publicznego Krakowa. Utrzymanie samego metra kosztowałoby powyżej dzisiejszych kosztów utrzymania CAŁEJ komunikacji miejskiej. Dodatkowo powstanie tego (niezbyt rozsądnego) ciągu oznaczałoby kasację całego szeregu linii komunikacyjnych i paraliż miasta, co zaczyna z trudzie i bólu do włodarzy miasta docierać.

 • Krzysztof Trzyś – 30.05.2018

  Oczywiście

 • Marek Kowalik – 30.05.2018

  W Porto metro w większości nie jeździ pod ziemią. I nikt nie ma wątpliwości jaką funkcję pełni.

 • Leszek Walerych – 31.05.2018

  Np linia metra U6 w Wiedniu

 • Jerzy Gicala – 31.05.2018

  Takie jak we Wiedniu U6

 • wiesio – 04.06.2018

  to nie jest portal o polityce. Ale to co ten gość robi w Krakowie to masakra. a to że mimo tego co robi, ciągle go wybierają to jeszcze większa masakra. Wszyscy ustawieni w developerce.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.