TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Madryt kupi 50 autobusów elektrycznych. W 2020 r.
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.02.2020 13:00:56
Madryt kupi 50 autobusów elektrycznych. W 2020 r.; fot, diario.madrid.es

Firma Municipal de Transportes de Madrid ogłosiła przetarg na zakup 50 elektrobusów o szacunkowej wartości ok. 29 milionów EUR w podziale na dwa zadania. To oznacza strategię dwóch marek.

29 stycznia firma Municipal de Transportes de Madrid ogłosiła przetarg na zakup 50 elektrobusów o szacunkowej wartości ok. 29 milionów EUR w podziale na dwa zadania.

Podział na dwa zadania oznacza przyjęcie strategii dwóch marek, czyli Madryt ma podobny plan jak Barcelona, o czym pisaliśmy TUTAJ . To także największe, jak do tej pory jednorazowe zamówienie na elektrobusy w historii w Hiszpanii.

Dwa zadania

Przetarg został podzielony na dwie części:

  • zakup 30 szt. autobusów elektrycznych o długości 12 m o szacunkowi wartości 17 400 000,00 EUR netto;

  • zakup 20 szt. autobusów elektrycznych o długości 12 m o szacunkowi wartości 11 600 000,00 EUR netto.

warto dodać, że ten zakup jest finansowany ze środków własnych spółki.

W obu zadaniach zastosowano identyczne kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty, czyli:

  • Jakość - waga 20%

  • Cena - waga 80%

Mało czasu

Termin dostawy zaplanowano na okres od września do grudnia 2020 r. Czyli bardzo szybko.

Tym samym EMT Madryt stanowią kolejny krok w kierunku konwersji swojej floty w kierunku elektryczności. Zgodnie z przyjętą strategią zrównoważonego rozwoju jedna trzecia floty madryckich autobusów ma być zasilana na energię elektryczną.

Jak donosi Nexonews, dziś tylko 82 pojazdy z liczącej 2109 pojazdów floty EMT ma napęd elektryczny ( w tym wliczane są najprawdopodobniej też hybrydy). W 2023 r. ich liczba osiągnie poziom 282 szt.. a w 2027 r. - przewidziano zakup dodatkowych 400 szt. Łącznie flota autobusów elektrycznych EMT wzrośnie w ciągu siedmiu lat z 82 pojazdów w 2019 r. do 682 szt. w 2027 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
elektrobus
Hiszpania
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.